transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

07.06.2017 Kategoria: 2017

Komentarz prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal, Lakshmiego N. Mittala w sprawie włoskiej Ilvy

Komentarz prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal, Lakshmiego N. Mittala na wiadomość, że Minister Rozwoju Gospodarczego Włoch podpisał dekret o przekazaniu huty Ilva do konsorcjum AM Investco

Lakshmi N. Mittal, prezes i dyrektor generalny ArcelorMittal powiedział:

 „Niezmiernie się cieszę, że AM Investco, nasze konsorcjum utworzone wspólnie z Marcegaglia and Banca Intesa Sanpaolo, zostało uznane za godnego właściciela Ilvy. Chciałbym skorzystać z okazji, by zapewnić wszystkich akcjonariuszy, że doceniamy zaufanie jakim nas obdarzyli. Będziemy współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, by zapewnić lepszą, czystszą przyszłość dla Ilvy, jej pracowników i regionu w jakim jest zlokalizowana. Nasz plan zakłada znaczny pakiet inwestycyjny, który umożliwi firmie poprawę asortymentu produktowego, odzyskanie udziału w rynku i zmniejszenie oddziaływania na środowisko. Nasze zespoły są podekscytowane, że będą miały możliwość pomóc Ilvie w odzyskaniu pozycji wiodącej firmy z branży hutniczej we Włoszech. Teraz musimy się skoncentrować na sfinalizowaniu umowy sprzedaży i rozpoczęciu rozmów z interesariuszami”.

 Antonio Marcegaglia, prezes i dyrektor generalny Marcegaglia powiedział:

Jako partner zwycięskiego konsorcjum będziemy działać w duchu współpracy, a nasi interesariusze na pewno skorzystają z tej wyjątkowej okazji: ponownego uruchomienia Ilvy, największej huty w Europie”.