transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

05.09.2017 Kategoria: 2017

Nasze grodzice na Stadionie Śląskim

 

 Stadion Śląski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stadionów w Polsce i jednym z najbardziej identyfikowanych  z regionem obiektem sportowym, rekreacyjnym i kulturalnym.

Stadion Śląski został otwarty 22 lipca 1956 roku. Określany mekką polskiego futbolu, gościł reprezentację Polski w 55 oficjalnych spotkaniach. Przez wiele lat funkcjonował jako stadion narodowy  dla polskiego piłkarstwa. Grało na nim wiele gwiazd światowego formatu m.in. Pele, David Beckham czy Cristiano Ronaldo. Finiszowali na tym stadionie  kolarze uczestniczący w Wyścigach Pokoju.

W pierwszej dekadzie XXI wieku Stadion Śląski stał się najpopularniejszym miejscem organizacji koncertów światowych gwiazd muzyki w Polsce. Wystąpiły tutaj takie zespoły, jak U2, The Rolling Stones, Genesis, Metallica, Iron Maiden, The Police.

Niedawno zakończyła się gruntowna modernizacja stadionu. 325 ton grodzic dostarczonych przez ArcelorMittal Poland  wykorzystano do zabezpieczenia wykopów pod zbiornik retencyjny oraz zabezpieczenie wykopów w rejonie płyty boiska. Po modernizacji obiekt jest w stanie pomieścić 54 378 widzów na miejscach siedzących oraz ponad 85 000 osób podczas koncertów. Obecnie to  największy polski obiekt lekkoatletyczny.