transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

10.03.2017 Kategoria: 2017

Nowohuckie inspiracje najmłodszych

Gala „Słonecznej InteGRAcji” w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w os. Słonecznym, w Krakowie, gdzie funkcjonują Szkoła Podstawowa nr 105 i Gimnazjum 49, była zakończeniem i podsumowaniem działań edukacyjno-integracyjnych, skierowanych do najmłodszych mieszkańców pięciu nowohuckich dzielnic.
 
Tematem piątej już edycji edukacyjnego projektu były „Nowohuckie inspiracje” – tym razem bez uszczegółowiania tematyki: zadania dawały wszystkim uczestnikom pole dla własnej nieograniczonej wyobraźni, kreatywności i twórczości.

 Były to m.in. warsztaty pt. „Urządzamy nowohuckie mieszkanie", do których inspiracją była wystawa „Stale o Nowej Hucie", warsztaty dobrego wychowania „Proszę, dziękuję, przepraszam” oraz aktywne zajęcia w terenie - „Nowa Huta i my”.

- Z ogromną radością powitaliśmy Nowohucką Bibliotekę Publiczną, która dołączyła do stałych organizatorów projektu: ZSOI nr 5, czyli naszej szkoły, Muzeum Historycznego Krakowa, oddziału „Dzieje Nowej Huty" oraz Stowarzyszenia „Szersze Horyzonty" – podkreśla Iwona Cichecka-Jusińska, jedna z pomysłodawczyń projektu.

Efektem różnorakich aktywności najmłodszych były podsumowujące je gazetki, rysunki, krzyżówki o Nowej Hucie, wiersze, albumy. Powstały też książki inspirowane historią tego miejsca oraz postaciami i legendami. Konkursowym warunkiem była praca grupowa. I ten właśnie grupowy wysiłek nagrodzono podczas uroczystej gali.

W sumie nagrodami uhonorowano 146 przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Nagrody już po raz kolejny ufundowała firma ArcelorMittal Poland, która jest jednym ze strategicznych sponsorów projektu.

- Słoneczna InteGRAcja to projekt przybliżający dzieciom i młodzieży z nowohuckich przedszkoli i szkół „lokalną ojczyznę” Nową Hutę, która do dziś integralnie jest związana z krakowską hutą stali. Jednym, z ważnych celów jest również integracja z młodzieżą niepełnosprawną, gdyż w kolejnych edycjach biorą udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej – podkreśla Karolina Muza, szef odpowiedzialności biznesu w ArcelorMittal Poland.

 W sumie w piątej odsłonie projektu wzięło udział 560 dzieci. Po części oficjalnej odbyła się oczywiście gra sportowa dla najmłodszych, dopingowanych przez opiekunów i rodziców, bo ich rola w zachęcaniu dzieci do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, do poznawania miejsca, w których żyjemy jest nie do przecenienia.