transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

13.06.2017 Kategoria: 2017

Od 7 lat ArcelorMittal Poland wspiera „Ogrody Nowej Huty”

Nowej Hucie przybył kolejny ogród powstały w ramach projektu Ogrody Nowej Huty. Tym razem łączy rekreację i edukację. Ta „zielona sala” lekcyjna na wolnym powietrzu znajduje się w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w os. Sportowym.

- Pierwszy etap projektu „Zielona sala”  zaczął się od „Erasmusa+ ”, projektu międzynarodowego, realizowanego w naszej szkole. Pomysł mógł być kontynuowany dzięki uczestnictwu w 6. edycji projektu „Ogrody Nowej Huty”, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w partnerstwie z ArcelorMittal Poland i przy wsparciu krakowskiego Lions Club – podkreślała podczas uroczystego otwarcia ogrodu, 9 czerwca br., dyrektor Zespołu Szkół  Specjalnych nr 14 Anna Kosińska.

Nowy ogród, położony na zielonym terenie wokół szkoły, dostosowany jest do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Otwarty jest również na sąsiadów – mieszkańców nowohuckich osiedli. Można się w nim zrelaksować, ale można też wiele nauczyć. Temu służą zielniki z ziołami czy stoliki szachowe. Usprawnieniu służą urządzenia sportowe, a czystej rekreacji – hamaki rozwieszone w cieniu starych drzew.

W czasie zbliżających się  wakacji będą mogli z niego korzystać mieszkańcy osiedla i oczywiście dzieci i młodzież. 

Ogród w os. Sportowym  to już 12. ogród realizowany w ramach projektu Ogrody Nowej Huty.  Pomysł narodził się w Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, 7 lat temu.

- Cieszymy się, że możemy w tym projekcie brać udział, „odmładzać” zielone tereny Nowej Huty i integrować mieszkańców. Walorem jest to, że dzięki profesjonalnym projektom, te nasze ogrody mają nieco odmienny charakter, ale dobrze wpisują się w otoczenie – podkreśla Monika Olech z Biura Prasowego ArcelorMittal Poland.

A przed nami kolejna edycja projektu i kolejne ogrody Nowej Huty.