transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

09.03.2017 Kategoria: 2017

Oświadczenie ArcelorMittal Poland ws. pikiety związkowej w Dąbrowie Górniczej

ArcelorMittal Poland informuje, że pikieta organizowana dziś przez część organizacji związkowych funkcjonujących w spółce nie jest legalna, bo narusza przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Obecnie ArcelorMittal Poland nie znajduje się w sporze zbiorowym z pracownikami. Nie są też prowadzone rokowania.

Poza tym związki zawodowe nie otrzymały od ArcelorMittal Poland zgody na organizację akcji protestacyjnej na terenie spółki.

Planowana przez stronę społeczną pikieta budzi nasze ogromne obawy. Podczas manifestacji zorganizowanej przez związki zawodowe w roku 2014 doszło do zniszczenia mienia pracodawcy. Co gorsza, jej uczestnicy stworzyli też bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników budynku dyrekcyjnego ArcelorMittal Poland, rzucając w okna niższych kondygnacji metalowymi przedmiotami i wybijając szyby.

Mając na uwadze przebieg zdarzeń w roku 2014 oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom, ArcelorMittal Poland zdecydował, że w trakcie pikiety reprezentanci spółki nie wyjdą do protestujących. Przedstawiciele firmy są niezmiennie do dyspozycji strony społecznej i są gotowi do kolejnych spotkań, po uprzednim uzgodnieniu ich terminu.

Mamy nadzieję, że ta część organizacji związkowych, która namawiała pracowników do wzięcia udziału w dzisiejszej pikiecie, zachowa się odpowiedzialnie i powróci do stołu negocjacyjnego.

ArcelorMittal Poland jest gotowy do kontynuacji rozmów i deklaruje chęć ich zakończenia w najkrótszym możliwym terminie. Ostatnie spotkanie odbyło się we wtorek 7 marca, a kolejne zaplanowane zostało na piątek, 10 marca. W spotkaniach tych uczestniczy dyrektor generalny spółki. Naszym zdaniem 12 tys. pracowników oczekuje szybkiego podpisania porozumienia płacowego, a nie wszczynania akcji protestacyjnych i zakłócania spokoju społecznego.