transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

16.08.2017 Kategoria: 2017

Raport Zrównoważonego Rozwoju 2016

ArcelorMittal Poland opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2016. Raport powstał w oparciu o międzynarodowe wytyczne raportowania GRI G4.

To już siódmy Raport Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland, w tym czwarty opracowany według wytycznych GRI. Taki proces raportowania pozwala przyjrzeć się dokładniej procesom zarządzania ważnymi dla firmy i dla naszych interesariuszy.Daje również doskonałą możliwość podzielenia się tym, co dzieje się w firmie w kwestiach istotnych dla firm z nami współpracujących, odbiorców wyrobów, kontrahentów i społeczności lokalnych żyjących w miejscowościach, w których znajdują się oddziały ArcelorMittal Poland.

 W raporcie zostały ujęte najważniejsze informacje dotyczące firmy, pracowników, oferowanych produktów, odpowiedzialności za środowisko i działań na rzecz najbliższych sąsiadów.

- W ArcelorMittal traktujemy kwestie zrównoważonego rozwoju z należną im powagą. Opracowaliśmy 10 ambicji zrównoważonego rozwoju, które determinują nasze działania w tym obszarze. Odwołujemy się do nich na stronach tego raportu, bo stanowią punkt odniesienia dla większości, a może nawet dla wszystkich decyzji, które podejmujemy w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, rozwój pracowników, wpływ naszej działalności na gospodarkę, ochrona środowiska, portfolio produktowe, zaangażowanie społeczne itp. – mówi Sanjay Samaddar prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.


 - Chcemy jeszcze uważniej słuchać interesariuszy – podkreśla Sanjay Samaddar prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.- Wdrożyliśmy międzynarodowy standard zaangażowania interesariuszy: AA1000SES. Chcemy mieć pewność, że rozumiemy oczekiwania naszych kluczowych interesariuszy i że oni rozumieją nasze polityki, ale i ograniczenia. Zależy nam na otwartej, efektywnej komunikacji. Pierwsza sesja odbyła się już w Dąbrowie Górniczej. Następne zorganizujemy w Krakowie (ta sesja planowana jest  jesienią 2017 roku) i w Zdzieszowicach. Tylko kilka firm działających w Polsce zdecydowało się na wdrożenie tego standardu. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym wąskim gronie.

Raport ArcelorMittal Poland 2016 został zgłoszony do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizowanego przez  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Zachęcamy do składania głosów również na nasz raport pod linkiem:

raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/

link do raportu ArcelorMittal Poland