transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

07.06.2017 Kategoria: 2017

Spotkanie Rady Odpowiedzialności Biznesu

Po raz pierwszy w tym roku, 5 czerwca w Dąbrowie Górniczej, spotkali się członkowie Rady Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. Do tego grona dołączyła Magdalena Soboń-Stasiak, oficer ds. zgodności (Compliance Officer). Wśród poruszanych tematów dominowało bezpieczeństwo i kwestie środowiskowe.

Członkowie Rady podzielili się również swoimi doświadczeniami z Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w którym brali udział, reprezentując naszą firmę podczas różnych paneli tematycznych. Nasz głos pojawił się między innymi w dyskusjach o systemie handlu emisjami czy potrzebie nowych uregulowań dotyczących kwestii pracowniczych, które powinny w większym stopniu odpowiadać na potrzeby zarówno pracodawcy, jak i pracownika.

Ponadto zapoznali się z nową formą dialogu społecznego podjętą przez naszą firmę. Dialog w formie spotkań prowadzonych według międzynarodowego standardu AA1000 jest dużym wyzwaniem, dlatego niewiele firm się na niego decyduje. ArcelorMittal Poland jest w awangardzie.

- Decydując się na ten standard po raz kolejny udowodniliśmy, że wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych interesariuszy – mówi Karolina Muza-Adamiec, szef Odpowiedzialności Biznesu w naszej firmie.  

Kolejne spotkanie Rady zaplanowane jest w ostatnim kwartale bieżącego roku.