transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

06.04.2018 Kategoria: 2017

ArcelorMittal Poland Liderem Świata Produkcji

ArcelorMittal Poland otrzymał tytuł Lidera Świata Produkcji – w kategorii firma produkcyjna roku - przyznawany przez Forum Nowoczesnej Produkcji. Nagrody wręczono podczas gali Liderzy Świata Energii i Produkcji 4 kwietnia w Warszawie.

- Konkurs organizowany jest corocznie w ramach Kongresu Forum Nowoczesnej Produkcji. Pracodawcy mogą zgłaszać swój udział w kilku kategoriach. W kategorii, w której my startowaliśmy, brane pod uwagę były czynniki, które decydują o sukcesie biznesowym przedsiębiorstw produkcyjnych, między innymi: wiedza ekspercka, zastosowanie innowacyjnych technologii i rozwiązań, stały rozwój przedsiębiorstwa – wyjaśnia Agnieszka Woźniak, szef Biura GEDP, Szkoleń i Rekrutacji ArcelorMittal Poland.

- Za ciągły rozwój przedsiębiorstwa, angażowanie się w prace badawczo-rozwojowe i rozwój zakładów produkcyjnych, co bezpośrednio przekłada się na rozwój hutnictwa w Polsce. ArcelorMittal Poland jest dziś jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Europie, skupiającym około 70 proc. polskiego potencjału produkcyjnego – mówił podczas laudacji prowadzący galę Marcin Prokop. 

Nagrodę dla ArcelorMittal wręczał Artur Staniec – dyrektor zarządzający w firmie Simon-Kucher & Partners - Strategy & Marketing Consultants. Na scenie odebrał ją Piotr Tupta, dyrektor Zakładu Walcownie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Dziękując w imieniu swoim, Zarządu i pracowników firmy, zapewnił, że ArcelorMittal Poland od 14 lat zmienia oblicze polskiego przemysłu, inwestując i modernizując instalacje.

W ciągu tych 14 lat obecności w Polsce koncern zainwestował w swoje zakłady ponad 6 mld zł. Wpływ tej działalności na polską gospodarkę i lokalne społeczności jest znaczący.

- To motywuje nas do dalszego inwestowania w modernizację naszych zakładów i unowocześniania polskiego sektora stalowego. Będziemy nadal inwestować. I się nie zatrzymamy! – zapewniał Piotr Tupta.

- ArcelorMittal został doceniony przede wszystkim za program inwestycyjny oraz za ciągły rozwój i innowacje. To dzięki ArcelorMittal Poland właśnie w Polsce znajduje się najnowocześniejsza w Europie walcownia gorąca blach i jedna z kilku na świecie linia do produkcji szyny o długości 120 metrów dla kolei dużych prędkości – powiedział nam Stanisław Ból, szef dialogu społecznego w ArcelorMittal Poland, który razem z dyrektorem dąbrowskiego Zakładu Walcownie reprezentował naszą firmę podczas uroczystości wręczania nagród w Warszawie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora.