transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

09.04.2018 Kategoria: 2017

Dąbrowa Górnicza: rusza Program Minigrantów „Działamy lokalnie”

Do 11 maja można składać wnioski o przyznanie grantów w ramach nowego przedsięwzięcia – Programu Minigrantów „Działamy lokalnie”. Program realizowany jest przez naszą firmę i Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Ma on na celu wsparcie finansowe organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz lokalnych społeczności skupionych wokół naszych hut.

- Do udziału w Programie Minigrantów tym razem zapraszamy organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej i realizują projekty w takich obszarach jak zdrowie, edukacja, ekologia i bezpieczeństwo – mówi  Karolina Muza, szef odpowiedzialności biznesu w ArcelorMittal Poland.O przyznanie grantu mogą ubiegać się wszyscy ci, którzy aktywnie działają społecznie, są założycielami fundacji i stowarzyszeń z Dąbrowy Górniczej i jej okolic.

W ramach trzech poprzednich edycji Programu Minigrantów, skierowanych wyłącznie do pracowników naszej firmy, udało nam się wspólnie zrobić wiele dobrego nie tylko dla samych mieszkańców, ale i otaczającej nas przyrody. W ubiegłym roku wszystkie dofinansowane projekty skupione były  wokół ekologii. Powstały m.in. nowe ścieżki dydaktyczne w otoczeniu zieleni, ogród dla seniorów, zorganizowano akcje uprzątnięcia i segregacji śmieci, zrewitalizowano tereny wokół  szkół.

- Nasza firma stara się podejmować szereg działań skierowanych na poprawę komfortu życia sąsiadujących z nami mieszkańców. Jednym z nich jest właśnie program grantowy. Warto zatem skorzystać z szansy, jaką daje ten program i zrobić coś pożytecznego, aby wszystkim nam żyło się lepiej – dodaje Karolina Muza-Adamiec.

Termin składania wniosków upływa 11 maja 2018 roku.

Regulamin i wnioski są dostępne na stronach: ngo.dabrowa-gornicza.pl oraz poland.arcelormittal.com

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 776 79 54 lub adresem email: magdalena.kusmierz@arcelormittal.com