transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

09.02.2018 Kategoria: 2017

Dźwigacze Kultury rozdane! ArcelorMittal Poland wspiera kulturę w Krakowie

Już po raz szósty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło Dźwigaczami Kultury swoich partnerów i sponsorów, którzy wspierają rozwój kultury pod Wawelem. KBF od dawna inwestuje w rozwijanie sieci partnerstw pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i kultury m.in. z ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland już po raz kolejny został uhonorowany tym wyróżnieniem. - Jesteśmy zaszczyceni, że Krakowskie Biuro Festiwalowe znów doceniło nasze starania i wkład w działania kulturalne w Krakowie. Cieszymy się, że nasze wsparcie pozwala na realizację wielu prestiżowych i cennych inicjatyw kulturalnych, z których korzystać mogą nie tylko krakowianie - mówi Anna Bochenek z biura komunikacji i dialogu lokalnego, która w imieniu ArcelorMittal Poland odebrała nagrodę.  

Nazwa nagrody nawiązuje do pierwszego kręgu kręgosłupa dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy. Wywodzi się od mitycznej postaci Atlasa, który miał podtrzymywać Ziemię. Dźwigacz kultury jest symbolem tego, jak istotne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. Jest także inspiracją dla artystów tworzących grafiki. W tym roku Dźwigacza Kultury zaprojektował Krzysztof Iwański – absolwent łódzkiej ASP, laureat European Design Awards w latach 2016 i 2017. Tegoroczna kreacja z rozbudowaną typografią ma uosabiać kreatywność oraz różnorodność przedsięwzięć Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Fot. B. Głowacki