transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

01.12.2017 Kategoria: 2017

ArcelorMittal Poland mecenasem spektaklu o Nowej Hucie

Sztuka o nowohucianach i dla nowohucian. Na deskach Teatru Ludowego już 2 grudnia odbędzie się premiera nowego spektaklu "Tożsamość Wila" w reżyserii Gabrieli Muskały. ArcelorMittal Poland jest mecenasem tego przedstawienia które powstało w oparciu o badania terenowe i rozmowy z mieszkańcami dzielnicy.

Spektakl to podróż do początków Nowej Huty i miejsc kultowych dla wielu obecnych mieszkańców tej dzielnicy. Widzowie będą mogli razem z aktorami przenieść się nad Zalew Nowohucki, by łowić w nim ryby, albo poczuć smak pierogów ze "Stylowej". Zajrzą do Domu Młodego Robotnika i Baru Centralnego.

Wszędzie tam zabierze ich główny bohater. To człowiek, który stracił pamięć i próbuje odnaleźć swoją tożsamość. Jedyną wskazówką w poszukiwaniach są inicjały na jego płaszczu - "WIL". Można się domyśleć, że to Włodzimierz Iljicz Lenin szuka swojej tożsamości podobnie, jak poszukuje jej dziś sama Nowa Huta.

By stworzyć wiarygodną opowieść i oddać realia robotniczej dzielnicy, która ponad pół wieku temu wyrosła obok Krakowa, twórcy spektaklu nie tylko zbierali historie nowohucian. Odwiedzali także miejsca strategiczne dla rozwoju dzielnicy, dlatego nie mogło zabraknąć ich w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland. To właśnie kombinat (pierwotnie Huta im. Lenina) był zalążkiem nowego, robotniczego miasta - Nowej Huty. 

Aktorzy Teatru Ludowego zwiedzili teren huty, by namacalnie poczuć miejsce, w którym rodziła się młodsza siostra Krakowa. Zakład zrobił na nich duże wrażenie, a spostrzeżenia z wycieczki po nim posłużyły do zbudowania realistycznej, nowohuckiej historii.

Premiera spektaklu: 2 grudnia, godz. 19, Scena Stolarnia, Teatr Ludowy, os. Teatralne 34.

Kolejne terminy: 3,13 i 14 grudnia oraz 6,10 i 14 stycznia.