transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

08.11.2017 Kategoria: 2017

ArcelorMittal Poland wśród donatorów Krakowa

Znamy Mecenasów Kultury Krakowa Roku 2016!
W gronie nominowanych znalazł się również ArcelorMittal Poland.
W tym roku tytuły zostały przyznane po raz 21. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 6 listopada podczas uroczystości w sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Kultura zawsze była elementem, który świadczył o atrakcyjności Krakowa – jest to jeden z filarów naszego miasta. Kultura powinna być niezależna, jednak aby się rozwijać, potrzebuje sponsorów, którzy pozwolą jej wchodzić na wyższy poziom. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, które dzisiaj otrzymują tytuł Mecenasa Kultury Krakowa roku 2016, bez was kultura krakowska nie byłaby na takim poziomie, jakim jest obecnie – mówił Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa podczas uroczystości wręczenia tytułu Mecenasa Kultury Krakowa 2016.

Zwycięzcami konkursu i uhonorowani złotymi statuetkami zostali w tym roku Grupa PZU w kategorii „Donator” i Marcin Ruta – Konsul Honorowy Czarnogóry w kategorii „Sponsor”.

ArcelorMittal Poland znalazł się w gronie 23 nominowanych do tytułu Mecenasa Kultury Krakowa w roku 2016, w kategorii „Donator”.  Ten tytuł przyznawany jest za stałe i znaczące współfinansowanie instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem (np. darowizny, dotacje) i oceniany według kryterium wysokości wkładu finansowego i ciągłości mecenatu nad jednym podmiotem lub przedsięwzięciem.

- Współpracujemy na co dzień z działającymi  w Nowej Hucie ośrodkami kultury, wspieramy imprezy dla mieszkańców organizowane przez rady dzielnic: w tym roku były to m.in. nowohuckie dożynki i Dzień Bieńczyc czy Mistrzejowic. Natomiast jeśli chodzi o wielkie imprezy miejskie – to byliśmy partnerem ubiegłorocznego  Sylwestra w Krakowie, dzięki temu mieszkańcy mogli spędzić tę jedyną noc w roku na wspólnej zabawie – mówi Anna Bochenek z Biura Komunikacji i Dialogu Lokalnego.

Podczas uroczystego spotkania w Sali obrad Rady Miasta Krakowa odebrała ona z rąk prezydenta Krakowa dyplom „za stałe i znaczące współfinansowanie instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem”