transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

28.11.2017 Kategoria: 2017

Ekologia w każdym wieku – od przedszkola do seniora

UKS Stokfis Trzebiesławice, to mały, lokalny klub sportowy, którego członkowie na co dzień zachęcają mieszkańców dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Trzebiesławice i okolic do aktywnego spędzania czasu. Zdobywając i realizując „zielony minigrant” pokazali, że ekologia im nie straszna, i że ze sportem może iść w parze.

Projekt, który złożyli w ramach programu minigrantów „Działam, pomagam, jestem wolontariuszem” zakładał upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, przeciwdziałanie zanieczyszczeniu środowiska, kształtowanie zachowań pro środowiskowych oraz walkę z nałogami poprzez zachęcanie do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Brzmi poważanie, ale wolontariusze udowodnili, że takie działania może podjąć każdy.

Od czerwca do końca września w ramach projektu zorganizowali wycieczki rowerowe i piesze, podczas których szukali dzikich wysypisk śmieci. Małe, w miarę możliwości, likwidowali sami, większe zostały zgłoszone do likwidacji poprzez „NAPRAWMY TO”. Praca zawsze połączona była z zabawą, grami, podchodami, zbieraniem grzybów czy ogniskiem tak by były atrakcyjne zarówno dla starszych jak i najmłodszych uczestników.

Wspólnie z OSP Trzebiesławice, wolontariusze organizowali spotkania z mieszkańcami, w tym głównie młodzieżą, na których poruszali np. tematy zagrożeń pożarowych lasu. Wszystkie spotkania były prowadzone przez wolontariuszy OSP i ArceloMittal w formie zabaw i konkurencji dla najmłodszych. Każdy z uczestników mógł liczyć na zimny napój i coś słodkiego. Wielu uczestników zgromadził też festyn sportowo-pożarniczy, na którym również nie zabrakło tematów związanych ze środowiskiem naturalnym, zdrowiem i bezpieczeństwem.

W ramach projektu został zagospodarowany teren wokół klubu – wyrównywano i plantowano ziemię oraz posadzono drzewa i krzewy. Stworzyli miejsce przyjazne do odpoczynku dla rowerzystów, ale i przechodniów. Wolontariusze mają już plany na przyszłość: chcą stworzyć na tym terenie ostoję rowerową dla turystów, przemierzających Dąbrowskie szlaki rowerowe w kierunku Jury.