transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

22.06.2018 Kategoria: 2018

Huta w Świętochłowicach obchodzi 190. urodziny. Hutnicy będą świętować na „Skałce”

Już w najbliższą sobotę 23 czerwca w okolicy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbędzie się impreza z okazji 190-lecia dawnej Huty Florian, a obecnie świętochłowickiego oddziału ArcelorMittal Poland. Jubileusz będzie połączony z obchodami Dnia Hutnika, Dnia Dziecka. Nasi pracownicy, ich bliscy, a także wszyscy mieszkańcy Świętochłowic będą mogli wspólnie świętować podczas rodzinnego pikniku, który potrwa od godziny 14.30 do 22.00.

Na pikniku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotujemy dmuchane zamki, konkursy wiedzy i zawody sportowe, a także zabawy z animatorkami i malowanie twarzy. Z kolei miłośnicy muzyki będą mieli okazję posłuchać m.in. największych przebojów lat 70. i 80. w wykonaniu zespołu Grająca Szafa, utworów zespołu Książę Lipin i Przyjaciele oraz koncertu grupy The Beatlmen.

190-lecie świętochłowickiej huty to wyjątkowe święto dla całego regionu. Huta, której budowa rozpoczęła się 1828 roku, od początku swojego istnienia jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w okolicy, gdzie zatrudnione były całe pokolenia świętochłowiczan. Obecnie zakład o bogatej historii należy do największego światowego koncernu stalowego ArcelorMittal, jednak jak podkreśla Krzysztof Oleś, dyrektor świętochłowickiego oddziału, huta nie straciła swojego lokalnego, śląskiego charakteru: - Nasza załoga pracuje w rodzinnej atmosferze i jest bardzo mocno zintegrowana. Przynależność do największej grupy stalowej na świecie, przez ostatnie lata zaowocowała unowocześnieniem, ale nie utratą tradycji.

Rodzinny piknik będzie więc spotkaniem całych pracowniczych rodzin, znajomych
i przyjaciół, których losy w mniejszym lub większym stopniu związane są ze świętochłowicką hutą.

Dziś, po 190 latach od swojego powstania, świętochłowicka huta produkuje wysokiej jakości blachy ocynkowane i powlekane organicznie. Powstają z nich np. blachodachówki, które pokrywają dachy domów jednorodzinnych czy panele elewacyjne do obudowy ścian i fasad budynków przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów czy supermarketów.

ArcelorMittal Poland, właściciel świętochłowickiej huty aktywnie uczestniczy w życiu regionu, organizując lokalne wydarzenia jak np. cykl imprez w lipcu 2017 roku pt. „Wszyscy Razem, Wszyscy Równi”. Te spotkania łączą lokalne społeczeństwo, które wspólnie pomaga chorym dzieciom. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma zorganizowała w Świętochłowicach również prawie 60 akcji wolontariatu pracowniczego.