transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

12.02.2018 Kategoria: 2017

Najmłodsi krakowianie nagrodzeni podczas gali „Słonecznej inteGRAcji”

Uczyć bawiąc. Tę skuteczną metodę rozwoju najmłodszych – ponad 200 lat po Ignacym Krasickim - z powodzeniem stosuje Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie. Właśnie zakończyła się tam kolejna, szósta już, edycja edukacyjnego projektu „Słoneczna inteGRAcja”.

Inicjatywa, którą wsparł ArcelorMittal Poland nie tylko promuje dziedzictwo Nowej Huty i pozawala najmłodszym poznać historię miejsca, w którym żyją, ale również wytworzyć związek emocjonalny z tą krakowska dzielnicą przez poznawanie zabytków i dziedzictwa tego terenu.

VI edycję projektu pod hasłem „O wolności (-ach) konwersacja” zorganizował, podobnie jak w poprzednich latach: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 na os. Słonecznym w Nowej Hucie, Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty” i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – oddział „Dzieje Nowej Huty. Zaangażowało się w nią osiem przedszkoli i sześć szkół podstawowych z Krakowa: łącznie 650 maluchów. 

Najmłodsi wzięli udział w edukacyjnych warsztatach „Jesz, co chcesz?! – wolność wyboru” oraz warsztatach o wolności artystycznej. Dzieci zwiedziły również nową wystawę „Bufet pod kombinatem” w nowohuckim oddziale Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Dzięki ekspozycji mogli dowiedzieć się jak wyglądały dawne nowohuckie restauracje i kawiarnie, po których dziś często nie ma już śladu, a także zobaczyć jak działały stołówki hutnicze czy Kasyno Huty im. Lenina.

Z kolei w drugim etapie projektu przedszkolaki i najmłodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne ilustrujące hasło: „Świat naszych wyborów”. - Wszystkie prace były nie tylko estetyczne i przemyślane, ale i kreatywne – podkreśla Iwona Cichecka – Jusińska, jedna z pomysłodawczyń „Słonecznej inteGRAcji”.

Uroczysta gala laureatów, podsumowująca część dedykowaną najmłodszym - przedszkolakom i uczniom nauczania zintegrowanego - odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 na osiedlu Słonecznym. Najmłodsi biorący udział w projekcie odebrali nagrody, które pozwolą im rozwijać kreatywność i talenty oraz ćwiczyć umiejętności plastyczne i manualne.

Nagrodę specjalną w konkursie „Świat moich wyborów” otrzymała praca „Wybieram Nową Hutę” wykonana przez dzieciaki z przedszkola nr 104 z osiedla Hutniczego. Mali autorzy pokazali, że potrafią wykorzystać różne techniki plastyczne, ale przede wszystkim, że kochają Nową Hutę, która jest ich miejscem na ziemi.

Organizatorzy projektu „Słoneczna inteGRAcja” nie wykluczają, że za rok będą kontynuować projekt, a kolejna edycja będzie równie angażująca i ciekawa.