transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

04.07.2017 Kategoria: 2017

OGRODY NOWEJ HUTY 2017 – zgłoś się już teraz

Jeżeli jesteś mieszkańcem Nowej Huty i chcesz uporządkować lub zmienić teren zielony w sąsiedztwie - zgłoś się do projektu Ogrody Nowej Huty. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 11 lipca 2017 r .

Dzięki aktywności mieszkańców i wsparciu ArcelorMittal Poland, sponsora projektu Ogrody Nowej Huty do tej pory udało się odnowić i zmienić 12 zielonych terenów Nowej Huty.

Tuż przed wakacjami - oddano dla uczniów i okolicznych mieszkańców, urządzony na nowo, edukacyjno-sportowy ogród przy Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w os. Sportowym. – ArcelorMittal Poland od samego początku wspiera projekt Ogrody Nowej Huty. Bardzo cieszymy się, że możemy pomóc mieszkańcom dzielnic nowohuckich w kształtowaniu zieleni wokół ich miejsc zamieszkania. Dzięki temu projektowi powstały i będą powstawać piękne ogrody, w których można odpocząć, spotkać się z innymi, aktywnie spędzić czas – skomentowała Jolanta Zawitkowska, Eko-Ambasador z krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland.

Teraz szansę na nową odsłonę, w kolejnej edycji projektu, mają inne skwery, zieleńce wokół nowohuckich bloków, czy zielone enklawy w osiedlach. Zgłoszenie do projektu jest bardzo proste. Należy zebrać co najmniej siedmioosobową grupę sąsiadów - mieszkańców Nowej Huty, wytypować teren do założenia ogrodu i wypełnić deklarację przystąpienia do projektu. Złożone deklaracje wezmą udział w konkursie, którego celem jest wytypowanie dwóch terenów pod przyszły ogród. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie Ogrodów Nowej Huty, http://ogrodynh.pl/.

Jury konkursowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich nowohuckich dzielnic oraz reprezentanci Ośrodka Kultury C. K. Norwida i sponsora projektu ArcelorMittal Poland oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie wybiorą (kierując się podstawowymi kryteriami konkursu) dwa tereny na których zostaną założone ogrody.

Następnym krokiem w projekcie będzie przeprowadzenie spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, zbadanie ich potrzeb i życzeń, co do zagospodarowania terenów. Oczywiście wszystkie odbędą się w obecności architekta krajobrazu i ogrodnika, którzy na każdym etapie doradzą i zaproponują rozwiązania. W efekcie tych spotkań powstaną profesjonalne plany zieleni, często zakładające rozbudowę ogrodów w kolejnych latach.

Organizatorem projektu Ogrody Nowej Huty jest Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, a ArcelorMittal Poland - jego głównym sponsorem. Partnerami projektu są Rady Dzielnic XIV, XV, XVI, XVII, XVIII oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.