transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

31.07.2017 Kategoria: 2017

Tysiąc wrzosów za makulaturę

Okazuje się, że wielu pracowników krakowskiej huty to zapaleni ogrodnicy, dbający o zieleń na własnym balkonie, ale i we własnym ogródku. Już przed rozpoczęciem akcji  „Roślina za makulaturę”, przed bramą główną krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland  huty ustawiła się kolejka oczekujących. Także wielu mieszkańców Nowej Huty przyniosło ze sobą papierowe odpady, by wymienić ja na sadzonki wrzosów. 
Za każde 2,5 kilograma makulatury można było otrzymać jeden wrzos.

- Nasza firma od lat wspiera ekologiczne rozwiązania. Akcja „Roślina za makulaturę” miała zwrócić uwagę na potrzebę segregacji odpadów i konieczność ich przetwarzania. To nie była pierwsza tego typu inicjatywa. Kilka lat temu sadzonki można było otrzymać za zużyte baterie i elektrośmieci - niesprawny sprzęt elektroniczny i  te akcje zawsze spotykały się z żywym odzewem mieszkańców Nowej Huty - podkreśla Anna Bochenek z Biura Komunikacji i Dialogu Lokalnego.

Przez cztery godziny akcji „Roślina za makulaturę” udało się zebrać kontener makulatury i rozdać  ponad tysiąc sadzonek wrzosów.

Według statystyk  każdy z nas produkuje rocznie 300 kilogramów śmieci. Z tego, tylko niewielka część zostaje powtórnie przetworzona. Od 1 lipca zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów - tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO).
Teraz wszelkie odpady dzieli się na cztery główne kategorie. Takie  rozwiązanie jest dostosowaniem się do wymogów Unii Europejskiej. Według zaleceń Komisji Europejskiej do 2020 roku powinniśmy osiągnąć poziom 50 proc. odzysku i ponownego zużycia papieru, tworzyw sztucznych, metali i szkła.  Dziś ten poziom wynosi około 25 proc.