transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

10.04.2018 Kategoria: 2017

XI Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland. Biegli i maszerowali w szczytnym celu

Ponad 1200 zawodników z Polski i z zagranicy oraz blisko 200 amatorów nordic walkingu 8 kwietnia wzięło udział w Półmaratonie Dąbrowskim ArcelorMittal Poland. Impreza odbyła się po raz jedenasty. Była to także wyjątkowa okazja do tego, by wesprzeć akcję „Biegnę dla Karoliny i Mai”, którą zorganizował PKO Bank Polski.

Uczestnicy, wśród których było bardzo wielu pracowników ArcelorMittal Poland, wystartowali sprzed stadionu w Ujejscu, a po przebiegnięciu ponad 21 kilometrów finiszowali przed Halą Widowiskowo-Sportową „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Najlepszym zawodnikiem w biegu okazał się Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z czasem 1 godzina 7 minut i 47 sekund. Wśród licznej reprezentacji pracowników ArcelorMittal Poland na dwunastym miejscu uplasował się Bernard Rzepka z oddziału w Zdzieszowicach.

Oprócz biegaczy, rywalizowali też miłośnicy nordic walkingu. Do pokonania mieli dystans 5 km, z Pogorii III przed Halę „Centrum". Zwycięzcą marszu został Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. W tej kategorii czwarte miejsce zajął Mariusz Wróbel ze zdzieszowickiego oddziału naszej firmy. Wśród pań triumfowała Dorota Bagińska ze Sławkowa.

ArcelorMittal Poland po raz kolejny był partnerem głównym imprezy, która już na stałe wpisała się w nasz kalendarz imprez sportowych. - Jesteśmy nie tylko współorganizatorem, ale również aktywnym uczestnikiem! W tym roku w zawodach uczestniczyło 70 pracowników wszystkich oddziałów ArcelorMittal Poland. To bardzo miłe uczucie przebiec tak wymagający dystans żeby na końcu otrzymać pamiątkowy medal – mówi Karolina Muza-Adamiec, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland

Półmaraton Dąbrowski od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością. To bez wątpienia jedna z najważniejszych amatorskich imprez biegowych w regionie.