transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

25.07.2017 Kategoria: 2017

Z Juliadą - lipiec na sportowo

Turniejem szachowym i rozgrywkami futsalu w Centrum Sportu Com-Com Zone zakończyła się tegoroczna Juliada.


Niezwykła atmosfera, zabawa i radość z gry w duchu fair play – tak w kilku słowach można określić Juliadę, która tego lata odbywała się już po raz 19. Ta jedna z najważniejszych imprez propagujących kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży zgromadziła w tym roku około 10 tys. młodych ludzi. Dzięki niej, osoby pozostające na wakacje w mieście, mogą aktywnie spędzić wolny czas.

Oprócz dotychczasowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball , turniej szachowy i breakdance, w lipcu dołączyła nowa forma aktywności – SPEED-BALL!

Pomysł tej gry narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo traktowano go, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów.


Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie jaką sprawia gra, speed-ball szybko przekształcił się w nowy sport. Gościem prezentacji nowej gry na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego był aktualny wicemistrza Polski w tej dyscyplinie - Zbigniew Bizon.

W tej rywalizacji liczy się dobra zabawa i możliwość spędzenia czasu w gronie rówieśników dla młodzieży, która w lipcu pozostała w mieście. Juliada „zaraża” sportem, uczy gry zespołowej ale i sportowej rywalizacji. Dzięki naszemu wsparciu program jest bogatszy i więcej osób mogło z niego skorzystać – podsumowuje Juliadę Karolina Muza- Adamiec, szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland od lat jest partnerem tego letniego festiwalu sportu z arenami w nowohuckim Com-Com Zone i Placem Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.