transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

19.09.2017 Kategoria: 2017

…Zajrzeli do ocynkowni i walcowni gorącej

- Czy na nowej ocynkowni pracują kobiety? Ilu ludzi dziś obsługuje nowoczesne linie produkcyjne? Jak cienka może być blacha z walcowni? Ile ton waży krąg blachy? - na takie m.in. pytania musieli odpowiadać  przewodnicy nietypowych wycieczek po krakowskiej hucie. W sobotę, 16  września, przeszło 150 osób, ciekawych, co dzieje się za bramą mieszczącego się w Krakowie oddziału ArcelorMittal Poland, miało okazję zobaczyć, jak pracują dwie nowoczesne linie produkcyjne - ocynkownia i walcownia gorąca.

Po raz pierwszy ArcelorMittal Poland było partnerem corocznego projektu „Zajrzyj do Huty” organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W ramach imprez przygotowanych przez nowohucki oddział muzeum – Dzieje Nowej Huty – uczestnicy wielu tematycznych imprez i wycieczek mieli okazję poznać Nową Hutę w różnych odsłonach: jej historię, architekturę, legendy i styl życia, a także odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, jak właśnie zakłady krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland. Przewodnikami po tej wycieczce byli ci, którzy te linie produkcyjne znają najlepiej - ich pracownicy.

- Uzupełnienie programu „Zajrzyj do Huty” o wycieczki do krakowskiej huty było strzałem w dziesiątkę. Listy uczestników zapełniły się bardzo szybko, a wycieczkowicze byli pod wrażeniem olbrzymich maszyn i pracy współczesnych walcowni – powiedziała adiunkt Maria Wąchała-Skindzier, kierownik oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Dzieje Nowej Huty.