transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

06.12.2017 Kategoria: 2017

Żywa choinka za makulaturę przed krakowską hutą

9 grudnia pod główną bramą krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland (ul. Ujastek 1) można będzie otrzymać żywą choinkę. Wystarczy przynieść 2,5 kg makulatury. To już kolejna taka proekologiczna akcja ArcelorMittal i Dziennika Polskiego. Poprzednio rozdawano za makulaturę wrzosy. Tym razem będą to drzewka iglaste. Świerk biały, jałowiec chiński i sosna doskonale przyozdobią domy w święta.

Akcja ma zachęcić do aktywniejszego segregowania odpadów.

- Wraz z rozwojem gospodarczym powstaje coraz więcej odpadów, co stanowi realne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia. Akcje motywujące do zachowań proekologicznych są bardzo potrzebne, dlatego też w ArcelorMittal Poland chętnie wspieramy projekty integrujące społeczność wokół działań promujących właściwe postawy na rzecz najbliższego otoczenia i środowiska naturalnego - podkreśla Jolanta Zawitkowska, ekoambasador krakowskiej huty ArcelorMittal Poland. - Zagospodarowanie i recyrkulacja odpadów oraz ograniczenie zużycia surowców i energii to ważne elementy w strategii firmy. Odpady takie jak żużel hutniczy i pyły są wykorzystywane przy budowie dróg czy do produkcji cementu - dodaje.

1 lipca zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów. Zmieniła się przede wszystkim kolorystyka oraz oznakowanie worków na odpady komunalne. Od tej pory odpady muszą być dzielone na poszczególne frakcje, oznakowane kolorami. Pojemnik/worek niebieski przeznaczony jest na papier, do zielonego będziemy wrzucać szkło (z możliwością podziału na bezbarwne i kolorowe),żółty przeznaczony do składowania metali i tworzyw sztucznych, natomiast brązowy zarezerwowany na odpady biodegradowalne. Zużyte baterie oraz stary sprzęt AGD i RTV możemy bezpłatnie oddać do wyznaczonych przez gminy punktów.

Papier stanowi zwykle największą – po odpadach zielonych  –  część odpadów komunalnych. Segregacja tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew.


Każdy z nas produkuje rocznie ponad 300 kg śmieci, z czego tylko niewielka część zostaje przetworzona i ponownie wykorzystana. W tej chwili jest to niewiele ponad 25 proc., a według zaleceń Komisji Europejskiej w 2020 roku powinniśmy osiągnąć poziom 50 procent odzysku i ponownego użycia papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych.

Po żywe choinki - z makulaturą – organizatorzy zapraszają pod bramę krakowskiej huty 9 grudnia, w godz. 10-14. Tak jak poprzednio, do udziału w akcji zachęcał będzie osobiście aktor, Tomasz Schimscheiner.