Aktualności

10. rocznica obecności ArcelorMittal w Polsce

04/07/2014

Minęło 10 lat, od kiedy ArcelorMittal wszedł do Polski. Proces prywatyzacji Polskich Hut Stali był najważniejszym fragmentem rządowego programu restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali. 5 marca 2004 roku zakończył się proces prywatyzacji PHS. Umowę prywatyzacyjną poprzedziło podpisanie pakietu socjalnego, w którym zapisane były gwarancje socjalne dla pracowników.
Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland podkreśla: - To bez wątpienia była bardzo intensywna dekada, którą - moim zdaniem - można podzielić na dwa rozdziały. Pierwszym był okres 2004-2008 – lata rozwoju, dobrej koniunktury i rekordowej produkcji. Później nastąpiło załamanie koniunktury i nadszedł  czas  konfrontacji z nową rzeczywistością gospodarczą. Należy jednak zaznaczyć, że jest coś, co łączy obydwa te rozdziały – to nasz program inwestycyjny, który realizowaliśmy pomimo kryzysu gospodarczego. Wartość naszych inwestycji przekroczyła już 5 mld złotych.
- Hutnictwo ma ogromne znaczenie dla gospodarki zarówno z uwagi na skalę produkcji, zatrudnienia, jak i wpływu na inne branże. Na uznanie zasługuje fakt, iż w ostatnich latach firmy z tego sektora przeznaczyły ogromne środki na modernizację i innowacje, dzięki czemu stały się jednymi z najnowocześniejszych w Unii Europejskiej – podsumowuje dekadę Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki - ArcelorMittal Poland to odważny koncern, który nie boi się podejmowania kolejnych działań. Od wielu lat kontynuuje inwestycje w polskim hutnictwie, zmieniając nasz przemysł na lepszy, dzięki wysokiej jakości pracy i nowym technologiom.
Kluczowe liczby dekady ArcelorMittal w Polsce:
1. Bezpieczeństwo: częstotliwość wypadków niższa o ponad 90 proc.
2. Ekologia: projekty o wartości 500 mln zł i emisja CO2 niższa o 25 proc.
3. Różnorodność: 2 nowoczesne przedszkola zakładowe
4. Społeczności lokalne: 12 mln zł na edukację, ochronę zdrowia i bezpieczeństwo

5. Instalacje: projekty modernizacyjne o wartości ponad 5 mld złotych
6. Wyroby płaskie: najnowocześniejsza w Europie walcownia gorąca - 1,2 mld złotych
7. Wyroby długie: 1 z 3 na świecie instalacji do produkcji 120-metrowej szyny
8. Zakłady w 6 miastach i 3 województwach
9. Ponad 50 mln ton stali w ciągu 10 lat
10. Ponad 45 mln ton koksu w ciągu 10 lat

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem