Aktualności

3 tony elektrośmieci!

08/07/2011

Podczas zbiórki elektrośmieci, która przy współpracy z firmą Remondis odbyła się 28 czerwca w ArcelorMittal Poland w oddziałach w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie, udało nam się łącznie zebrać prawie 3 tony różnego rodzaju sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz 8,4 kg baterii!


Tegoroczna akcja zbiórki elektrośmieci jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej w ubiegłym roku. Zachęcając do porządków w mieszkaniach i pozbycia się zbędnych sprzętów zebraliśmy wtedy 8,5 tony i prawie 150 kg baterii. Sygnały od pracowników o potrzebie zorganizowania akcji w tym roku sprawiły, że znów przed bramami głównymi do Oddziałów pojawiły się specjalne kontenery na elektrośmieci. W drodze do pracy można było bezpłatnie pozbyć się tych uciążliwych odpadów, zawierających często substancje niebezpieczne. Całość akcji połączona była z kampanią informacyjną.
- Wyrzucanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z innymi odpadami komunalnymi jest zabronione. Jednak to nie groźba kary pieniężnej jest najważniejsza, a świadomość, że odpowiednie postępowanie z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym chroni środowisko – powiedziała Jolanta Malicka, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem