Aktualności

40 lat minęło, czyli obchody rocznicy rozpoczęcia budowy Huty Katowice

17/04/2012

Choć 40 lat od dnia, w którym wbito pierwszą łopatę pod budowę Huty Katowice minęło 15 kwietnia, obchody rocznicy zorganizowano dzień wcześniej.

Z okazji rocznicy w Muzeum Miejskim „Sztygarka" w sobotę rano dyrektor Muzeum Arkadiusz Rybak wraz z prezydentem Dąbrowy Górniczej Zbigniewem Podrazą oraz przedstawicielami Zarządu ArcelorMittal Poland – dyrektorem generalnym Manfredem Van Vlierberghe oraz członkami Zarządu – Stefanem Dzienniakiem i Andrzejem Wypychem – przecięli taśmę prowadzącą na „Wielką Budowę” – wystawę poświęconą historii Huty Katowice. Jedna z trzech sal poświęcona była nowoczesności i obecnej działalności ArcelorMittal Poland. Wystawa czynna będzie do końca czerwca. Będzie ją można obejrzeć również w Internecie pod adresem www.hutakatowice.com

Przed południem skrzyżowanie alei Józefa Piłsudskiego z ul. Marcina Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej otrzymało nazwę Budowniczych Huty Katowice. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: prezydent Dąbrowy Górniczej, przedstawiciele firm uczestniczących w budowie Huty Katowice oraz przedstawiciele ArcelorMittal Poland.

Obchody zakończyło spotkanie wspomnieniowe i konferencja zorganizowana na terenie huty. Wśród prelegentów znaleźli się m. in. Zbigniew Szałajda pierwszy dyrektor Huty Katowice i wicepremier rządu w latach 1982-1988, eurodeputowany prof. Adam Gierek, prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza oraz dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Manfred Van Vlierberghe, który tak zwrócił się do budowniczych: - To ogromny zaszczyt, że mogę dziś stanąć przed Państwem i powiedzieć „dziękuję”. Bo to dzięki Waszemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i determinacji sprzed 40 lat my dziś możemy rozwijać nasze produkty, oferować naszym klientom wysokiej jakości usługi i przez działania podejmowane na rzecz lokalnych społeczności promować zrównoważony rozwój.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem