Aktualności

44 beneficjantów minigrantów ArcelorMittal Poland

14/10/2019

Minigranty ArcelorMittal Poland wspierają lokalne społeczności. Łącznie w tegorocznej edycji programu grantów „Działamy lokalnie" ArcelorMittal Poland, na rzecz mieszkańców miast i gmin w których znajdują się oddziały firmy, zostaną zrealizowane 44 projekty.

Na cały projekt nasza firma przeznaczyła po 100 000 złotych dla każdej lokalizacji.

W Krakowie do realizacji wybrano 11 projektów, w Dąbrowie Górniczej - 16, w Zdzieszowicach - 17.

Główne tematy tegorocznych grantów - zdrowie, edukacja, ekologia i bezpieczeństwo -podkreślają, jak kwestie te są ważne dla naszej firmy, naszych pracowników, ale także ich rodzin oraz społeczności skupionych wokół naszych hut i koksowni.I co istotne, kwoty grantowe mogły być przeznaczone tylko na konkretne działanie, a nie na same organizacje czy stowarzyszenia – podkreśla Karolina Muza-Adamiec, szef Odpowiedzialności Biznesu. 

Na realizację wybranych projektów zgłaszający mają czas do końca listopada br. , ale już zrealizowano kilka ciekawych inicjatyw. Co ważne - skierowanych do różnorodnych grup mieszkańców. W Krakowie między innymi - dla seniorów. Projekt „Senior za kierownicą” przybliża i przypomina starszym mieszkańcom bezpieczne zasady zachowania się w ruchu drogowym. Z kolei „Trash Run” połączył cel edukacji ekologicznej z uprzątnięciem nowohuckiego zalewu. 

W Dąbrowie Scholka Antolka, grupa dzieci, która wraz z opiekunami, systematycznie spotyka się i pracuje wokalnie i instrumentalnie, rozwijając swoje umiejętności, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Poznaj nas, czyli śpiewająco w świat” - na profesjonalny wideoklip do prezentacji na platformie YouTube oraz Facebook, promujący zespół, a więc także jego dalszy rozwój.

Wśród zdzieszowickich grantów również znalazło się wiele ciekawych  inicjatyw, a wśród nich budująca świadomość historyczną gra miejska „Zagadkowe Miasto Koksowników - Zdzieszowice".

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem