Aktualności

5-letnia umowa z TAURONEM

28/07/2011

ArcelorMittal Poland podpisał 25 lipca umowę na dostawę i odbiór mediów energetycznych, paliw gazowych i pozostałych produktów z firmą Elektrociepłownia EC Nowa z Grupy TAURON. Wolumen obrotu finansowego pomiędzy firmami w ciągu 5 lat to kwota oscylująca wokół 2 mld zł.

Jednym z ważnych elementów kontraktu jest określenie zakresu inwestycji realizowanych przez Elektrociepłownię EC Nowa w celu zapewnienia potrzeb strategicznego partnera. Elektrociepłownia przygotowuje się do budowy turbogeneratora upustowo-kondensacyjnego o mocy 50 MW, mającego zastąpić dwa eksploatowane obecnie turbogeneratory o mocy 25 MW każdy. Inwestycja ma na celu zapewnienie dostaw energii elektrycznej i ciepła technologicznego do ArcelorMittal Poland oraz ciepła grzewczego do PEC w Dąbrowie Górniczej.

- Jako lider na polskim rynku stali dbamy o umacnianie współpracy w kluczowym dla nas obszarze dostaw energii. Jesteśmy dumni także z faktu, że podpisując tę umowę, możemy wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska, co jest jednym z priorytetów strategii ArcelorMittal Poland – powiedział Surojit Ghosh, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu, ArcelorMittal Poland.

Zarządy Elektrociepłowni EC Nowa i ArcelorMittal Poland zobowiązały się do podjęcia rozmów na temat długoletniego kontraktu regulującego zasady współpracy, obejmującego okres minimum 15 lat. Zawarcie tego kontraktu planowane jest jeszcze w trakcie obowiązywania podpisanej obecnie umowy.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem