Aktualności

7. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej

08/08/2014

Tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej odbędzie się w dniach 25-28 września. Salami kinowymi i koncertowymi w tym roku będą hala ocynowni ArcelorMittal Poland i hala Kraków Arena.

26 września podczas koncertu The Best of James Bond w hali Kraków Arena usłyszymy symfoniczne wersje kultowych piosenek napisanych do filmów z serii James Bond W wersji symfonicznej zabrzmią najsłynniejsze tytuły, m.in. Diamonds Are Forever, Live and Let Die, Goldfinger, You Only Live Twice, Nobody Does It Better, GoldenEye, Skyfall, From Russia With Love oraz fragmenty ścieżek dźwiękowych autorstwa m.in. Davida Arnolda, Johna Barry’ego, Monty’ego Normana i Paula Epwortha. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi znany z poprzednich FMF-ów hiszpański kompozytor i dyrygent Diego Navarro. W tym niezwykłym widowisku udział wezmą popularni artyści polskiej estrady, m.in. Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Aga Zaryan, Monika Borzym, a także młodzi i utalentowani laureaci talent show: Damian Ukeje, Mateusz Ziółko czy Natalia Nykiel.

27 września - Gladiator Live in Concert w Kraków Arenie, czyli projekcja filmu Gladiator (2000, reż. Ridley Scott) z muzyką na żywo. Superprodukcja opowiadająca o losach rzymskiego generała Maximusa Decimusa Meridiusa, który traci wszystko co kocha i walczy na arenie jako gladiator, od czternastu lat niezmiennie inspiruje twórców filmu, muzyki i literatury do tego stopnia, że zjawisko to zyskało miano „efektu Gladiatora”. Niemały udział w sukcesie filmu miała napisana przez Hansa Zimmera i Lisę Gerrard muzyka, która została nagrodzona Złotym Globem i nominacją do Oscara. Na scenie współczesnego Koloseum — Kraków Arena - zaśpiewa sama współautorka tej kultowej ścieżki dźwiękowej — Lisa Gerrard.

7 edycję Festiwalu Muzyki Filmowej zakończy 28 września w hali ocynowni, Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej: FMF, świętująca 100-lecie ASCAPu, stowarzyszenia zrzeszającego twórców muzyki do filmów.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem