Aktualności

Akademia Małych Pociech w Krakowie

06/09/2012

3 września grono przedszkolaków i ich rodziców po raz pierwszy przekroczyło drzwi przedszkola ArcelorMittal Poland w Krakowie.
Pomieszczenia placówki, z przylegającym doń tarasem i ogrodem,  zostały wydzierżawione od miasta. Remont wraz z wyposażeniem sal kosztował prawie 2 miliony złotych i został w pełni sfinansowany przez ArcelorMittal Poland. 
- Chcemy otaczać opieką nie tylko pracowników, ale także i ich rodziny. Uruchamianie kolejnych przedszkoli jest elementem aktywizacji zawodowej kobiet, a także wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy – mówił Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland, otwierając uroczyście placówkę 30 sierpnia br. 
- Przedszkole jest przyjazne dla dziecka: podziwiałam  piękne kolory w salach i nowe wyposażenie, piękny ogród – dzieliła się  wrażeniami pełnomocnik prezydenta  Miasta Krakowa ds. rodziny i polityki społecznej  Marzena Paszkot. Wśród gości był również kardynał Franciszek Macharski. Na okoliczność otwarcia placówki list przysłała minister edukacji Krystyna Szumilas 

Ponieważ nowy rok przedszkolny zaplanowano po hasłem „Planety, rakiety, o rety!”, w tym pierwszym dniu nie mogło zabraknąć seansów edukacyjnych w miniplanetarium, „budowy” statku kosmicznego, eksperymentów typu „Mały Einstein” i tradycyjnych zabaw, które uwielbiają dzieciaki – puszczania mydlanych baniek, malowania twarzy oraz warsztatów plastycznych. 

Tego dnia, wśród kilkudziesięciu przedszkolaków, edukacyjną przygodę rozpoczął również 5-letni Krzyś. Jego tata, Krzysztof Masternak, na co dzień pracujący w Biurze Jakości i Rozwoju Produktu, nie ukrywał emocji: – Chyba jestem bardziej stremowany niż syn. Zdaję sobie sprawę, jak ważna dziś jest edukacja. Liczę że to przedszkole da synkowi dobre podwaliny pod poważną przygodę edukacyjną. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem