Aktualności

Aktywny Dzień Wagarowicza

02/04/2012

Kilkaset osób wzięło udział w wielkim finale akcji społecznej „Twoje Zagłębie – Twoja Szkoła – Twój Głos”, który miał miejsce 23 marca w Hali Miej­skiego Ośrodka Sportu i Rekre­acji w Sosnowcu.

Cała akcja rozpoczęła się już miesiąc wcześniej, gdy tygodnik bezpłatny „Twoje Zagłębie” zorganizował na facebooku internetowe głosowanie na ulubioną szkołę średnią w Sosnowcu. W głosowaniu mógł wziąć każdy, niezależnie od wieku, płci, czy miasta, w którym mieszka – w sumie zebrano aż 50 tys. głosów. Po trzech tygodniach wyłoniono pięć szkół, które wzięły udział w wielkim finale: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych, VI LO im. J. Korczaka, Zespół Szkół Ekonomicznych, IV LO im. S. Staszica oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Sponsorem generalnym akcji był ArcelorMittal Poland.

Finaliści w Dzień Wagarowicza rywalizowali w kilku nietypowych sportowych konkurencjach: od walk sumo przez jazdę na nadmuchiwanym byku aż po wyścigi w potrójnych „gaciach”.  Jako sponsor generalny ArcelorMittal Poland miał własną konkurencję o nazwie „stalowe mięśnie” polegającą na podnoszeniu sztangi na ławeczce. Wszystkim rozgrywkom towarzyszył ogłuszający doping uczniów szkół biorących udział w zabawie, który na końcu oceniało specjalnie wybranie jury.

Niekwestionowanym zwycięzcą akcji okazało się VI Liceum Ogólnokształcące im J. Korczaka pokonując w finale Zespół Szkół Elektronicznych oraz IV LO im. S. Staszica. Szkoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i czekami, których ogólna wartość wyniosła 30 tys. zł, a którą placówki będą mogły wykorzystać na dowolny cel, pod warunkiem, że pieniądze pomogą szkole w rozwoju i rozbudowie zaplecza edukacyjnego.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem