Aktualności

ArcelorMittal dostarczy szyny na potrzeby Deutsche Bahn

25/02/2014

Firma ArcelorMittal została wybrana przez Deutsche Bahn w przetargu na dostawę129 tys. ton szyn w 2014 roku. Obie strony uzgodniły możliwość przedłużenia kontraktu o dostawy takiej samej ilości na kolejny rok.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Deutsche Bahn przy projekcie, który pojawiłsię tuż po tym, jak zakończyliśmy naszą ważną inwestycję w Polsce, która pozwoli nam produkować szyny o długości 120 metrów - mówi Augustine Kochuparampil, dyrektor generalny, ArcelorMittal Europe, produkty długie.

Szyny dostarczone zostaną przez zakłady ArcelorMittal w Gijon i Dąbrowie Górniczej i znajdą zastosowanie w pracach związanych z modernizacją i rozbudową sieci Deutsche Bahn.

Dr Bernd Striegel, dyrektor Biura Zakupów, DB Netz AG powiedział: - Deutsche Bahn każdego roku inwestuje w swoją sieć kolejową. W 2014 roku planujemy wymienić ponad 3 000 kilometrów torów, 2 350 zwrotnic, ponad dwa miliony podkładów kolejowych i około czterech milionów ton żwiru. Aby zrealizować te projekty z najwyższą starannością, potrzebujemy niezawodnych partnerów, takich jak ArcelorMittal, z którym współpracujemy już od wielu lat.

W poniedziałek w Polsce wicepremier Janusz Piechociński dokonał oficjalnego otwarcia inwestycji w walcowni dużej ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej, która będzie produkowała różne rodzaje szyn, w tym po raz pierwszy szyny o długości 120 metrów.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem