Aktualności

ArcelorMittal dostarczył stal do budowy pływającej wyspy

11/02/2014

Firma z Bejrutu buduje pływająca wyspę, która będzie pływać wzdłuż wybrzeży Libanu. Na wyspie powstaje 5-gwiazdkowy hotel wraz z obiektami rekreacyjnymi. Hiszpańska huta ArcelorMittal Gijon dostarczyła w ub. roku około 1200 ton blachy do budowy tego luksusowego ośrodka.
 
Pływający wyspa o wymiarach 74 m długości, 47 m szerokości oraz 36,7 m wysokości będzie posiadała własny napęd. Na jej terenie znajdować się będzie pięciogwiazdkowy hotel oferujący 62 pokoje i  apartamenty, 70 pokoi z widokiem (w podłodze) na głębiny morskie, restaurację na dachu mieszczącą 300 osób, pokład główny na 1200 gości, a także inne obiekty rekreacyjne.
 
W 2013 roku do firmy Bejrut International Industry & Commerce Marine SARL zostało dostarczonych 1200 ton blachy do budowy podwodnej konstrukcji odpowiedzialnej za utrzymywanie wyspy nad wodą. Ten sam gatunek blachy (S355G8) jest wykorzystywany w urządzeniach do podwodnego wydobywania ropy. Charakteryzuje się łatwością spawania oraz znakomitą strukturą, zdolną wytrzymać dynamiczne obciążenia. Dlatego właśnie wykorzystywany jest prawie zawsze w środowisku morskim. Po dostarczeniu blach do Bejrutu materiał został przekształcony w rury i stożki, które posłużyły jako pływaki dla ruchomej wyspy.
Z początkiem br. ruszą kolejne dostawy blachy do Bejrutu. Tym razem firma zamówiła w ArcelorMittal 130 ton blachy.
 - Projekt ten ciągle otwiera przed nami dodatkowe możliwości współpracy, np. w zakresie dostarczenia materiałów na pokrycie wyspy. Udowodniliśmy, że firma Bejrut International Industry & Commerce Marine SARL może liczyć na nasze wsparcie. Mam nadzieję, że nasza wzajemna współpraca zostanie rozszerzona i obejmie m.in. przyszłe projekty pływających wysp. Będziemy nadal wzmacniać nasze know-how, aby pozyskiwać kolejne projekty i przyczyniać się do rozwoju tych zadziwiających, futurystycznych hoteli, powiedział Marco Eijgenraam, odpowiedzialny za handlową koordynację projektu w ramach jednostki konstrukcyjnej w ArcelorMittal.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem