Aktualności

ArcelorMittal partnerem projektu Ogrody Nowej Huty

28/03/2011

W Nowej Hucie powstaną dostępne dla wszystkich tereny zielone.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i ArcelorMittal Poland S.A. rozpoczęły wspólnie
z mieszkańcami Nowej Huty realizację projektu, dzięki któremu na terenie dzielnicy powstaną nowe i dostępne dla wszystkich tereny zielone. - Nasz projekt ma na celu poprawę stanu zieleni dzielnicy. Adresujemy go do wszystkich mieszkańców, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, lokatorów bloków i kamienic wielorodzinnych oraz zorganizowanych grup z terenu dzielnicy, które zechcą zagospodarować teren zielony wokół swojego miejsca zamieszkania - mówi Elżbieta Urbańska-Kłapa, kierownik Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

- Cieszymy się, że możemy być partnerem OGRODÓW NOWEJ HUTY. Wspieranie lokalnych społeczności, mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie naszych zakładów, jest jednym z filarów przyjętej przez ArcelorMittal Poland S.A.  strategii odpowiedzialności biznesu. Celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców dzielnic Nowej Huty, którzy – jak wskazują moje codzienne doświadczenia - mocno utożsamiają się ze swoim miejscem zamieszkania – mówiJolanta Malicka, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland. - Każdy z nas chce żyć i mieszkać
w zadbanym i atrakcyjnym otoczeniu, a dzięki temu projektowi ArcelorMittal Poland wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Początek wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o tym, w jaki sposób można urozmaicić i upiększyć nasze osiedla. Mamy nadzieję, że inicjatywa twórczego kształtowania terenów zielonych, która ma swój początek w Nowej Hucie, przyjmie się wśród krakowian 
– dodaje Jolanta Malicka.

ArcelorMittal Poland jest pierwszą firmą, która zadeklarowała udział w projekcie. Organizatorzy wierzą jednak, że spotka się on z życzliwym przyjęciem również wśród innych przedsiębiorstw.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem