Aktualności

ArcelorMittal po raz siódmy obchodzi we wszystkich oddziałach firmy Dzień Bezpieczeństwa

25/04/2013

ArcelorMittal, światowy lider w przemyśle stalowym i wydobywczym obchodzi już po raz siódmy we wszystkich zakładach na całym świecie Dzień Bezpieczeństwa. Tematem przewodnim jest ponownie hasło ‘Zatrzymaj się, pomyśl i pracuj bezpiecznie’, co odzwierciedla wagę tego przesłania. Około 208,000 pracowników oraz podwykonawców wzięło udział w zeszłorocznych obchodach, a w tym roku liczba ta prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.  

“Wiele z naszych hut udowodniło, że można działać przez dłuższy czas bez wypadków śmiertelnych oraz urazów odnoszonych podczas pracy. Jest to dowód, że globalny program ArcelorMittal – ‘Podróż do zera wypadków‘ ukierunkowany na wyeliminowanie wypadków przy pracy jest możliwy do osiągnięcie gdziekolwiek” - powiedział Lakshmi N. Mittal, prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal.

“Mam nadzieję, że wraz z imponującymi postępami, jakie osiągamy w wielu obszarach, tegoroczne obchody Dnia Bezpieczeństwa pod hasłem „Zatrzymaj się, pomyśl i pracuj bezpiecznie” będą kolejnym krokiem do osiągnięcia naszego celu, czyli całkowitego wyeliminowania wypadków śmiertelnych” - dodał.

’Podróż do zera wypadków‘ stanowi wyraz zaangażowania firmy w ciągłą poprawę wskaźników w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa. W 2012 roku grupa osiągnęła najlepszy w swojej historii wskaźnik częstotliwości wypadków z przerwą w pracy (LTIFR) . Wskaźnik spadł do 1.0 z 1.4 w 2011 roku. Przez pierwsze trzy miesiące 2013 roku liczba ta spadła do 0.86.

Polskie oddziały firmy również mogą pochwalić się ogromnym postępem w kwestii obniżania wskaźnika częstotliwości wypadków z przerwą w pracy – w latach 2004-2012 udało się go obniżyć z wartości 5,9 do 0,7.

Dzień Bezpieczeństwa obchodzony w firmie daje pracownikom ArcelorMittal na całym świecie możliwość podzielenia się najlepszymi praktykami oraz przypomnienia programu ’Podróż do zera wypadków‘. Poza tematami związanymi z bezpieczeństwem, które nawiązują do hasła Dnia, każdy zakład przygotował różnorodną ofertę warsztatów powiązanych ze zdrowiem oraz działań skoncentrowanych na takich obszarach tematycznych jak ergonomia, wzrok, ochrona słuchu, ochrona dróg oddechowych i stres/ zmęczenie. W oddziałach ArcelorMittal Poland pracownicy będą mogli dodatkowo przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy, a także wziąć udział w akcji krwiodawstwa, podczas której będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem