Aktualności

ArcelorMittal podpisał umowę z STX France na dostawę stali na dwa nowe statki

22/11/2016

ArcelorMittal potwierdził, że podpisano umowę na dostawę stali na budowę dwóch statków wycieczkowych przez firmę STX France w stoczni w Saint-Nazaire (Francja). ArcelorMittal został preferowanym dostawcą stali dla tych projektów. Wcześniej firma dostarczyła stal na budowę czterech statków przez STX France, w tym na Harmonię Mórz.

Zamówienie będzie w całości realizowane przez europejskie zakłady. Blacha na kadłub będzie produkowana w zakładzie ArcelorMittal w Gijon w Hiszpanii, natomiast blacha na pokłady będzie dostarczana przez zakład Saint-Nazaire z kręgów wyprodukowanych w Fos-sur Mer (Francja). Pierwsze dostawy rozpoczęły się we wrześniu. Pierwsze cięcie blach na kadłuby, uznawane za początek budowy, miało miejsce 21 listopada. Dostawy produktów ArcelorMittal na budowę dwóch statków będą trwały do końca 2018 r.  

Reiner Blaschek, dyrektor marketingu ArcelorMittal Europe, powiedział: - Cieszy nas ogromnie, że firma STX France obdarzyła nas zaufaniem. To zamówienie dodatkowo umocni więzi między nami i otworzy nowy rozdział, który pozwoli nam rozszerzyć naszą współpracę oferując innowacyjne rozwiązania.

Bertrand Paquet, wiceprezes STX France, dyrektor ds. zakupów dodał: - Za dostawy na potrzeby statku Harmonia Mórz, przyznaliśmy ArcelorMittal nagrodę Najlepszy Partner 2016. Nowe zamówienie pomoże nam kontynuować i rozwijać partnerstwo, ponieważ jesteśmy przekonani o zaangażowaniu pracowników ArcelorMittal, by nas wspierać i podejmować nowe wyzwania wspólnie. Odbiorca, firma Royal Caribbean Cruises Limited ma otrzymać pierwszy statek w roku 2018, a drugi w 2020. Statki będą niezwykle nowoczesne, a pasażerom mają oferować najwyższy standard.

ArcelorMittal oraz STX France, czwarty rok współpracy, sześć statków

Współpraca pomiędzy ArcelorMittal a STX France rozpoczęła się w 2013 r. umową na dostawę 100 proc. stali na budowę statku dla Royal Caribbean Cruises Limited - Harmonii Mórz. To największy statek wycieczkowy na świecie, przeznaczony dla 6400 pasażerów i 2100 członków załogi.

W międzyczasie podpisano kolejną umowę na trzy statki, które trafią do właścicieli w latach 2017 i 2019. Łącznie z ostatnio podpisaną umową STX France wybuduje sześć statków we współpracy ze swym preferowanym dostawcą – ArcelorMittal. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem