Aktualności

ArcelorMittal Poland gotów do prowadzenia dalszych rozmów

28/03/2017

ArcelorMittal Poland informuje, że jest gotów do prowadzenia dalszych rozmów w celu uzgodnienia i podpisania porozumienia płacowego na rok 2017.

- W poniedziałek usłyszeliśmy od przedstawicieli strony społecznej, że ich zdaniem „wyczerpały się możliwości negocjacji w aktualnej formule” – informuje Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

Związkowcy opuścili też salę konferencyjną w budynku dyrekcyjnym ArcelorMittal Poland, w której przebywali od ubiegłego wtorku.

- Tymczasem my jesteśmy gotowi do dalszych rozmów i deklarujemy chęć jak najszybszego uzgodnienia ostatecznej wersji porozumienia. Widzimy szanse jego podpisania tym bardziej, że podczas dwóch spotkań, które odbyły się dziś, stanowiska stron po raz kolejny się do siebie zbliżyły – oceniła Monika Roznerska. – Nasi przedstawiciele niezmiennie pozostają do dyspozycji strony związkowej - dodała.

Spółka już wdrożyła waloryzację składników płacowych, takich jak: dodatek zmianowy, nagroda jubileuszowa i Karta Hutnika, a także objęła wszystkich zainteresowanych pracowników pakietem opieki medycznej, którego koszt refunduje. Strony uzgodniły także płacę minimalną w koncernie na poziomie, który dla pracownika systemu zmianowego oznacza wynagrodzenie brutto o 70 proc. wyższe niż płaca minimalna w Polsce.

Jedynymi rozbieżnościami, które pozostają do uzgodnienia, są: kwota przeznaczona na podwyżki i zasady wypłaty trzeciej części nagrody rocznej, której wysokość także została już uzgodniona.

- Namawiamy przedstawicieli związków zawodowych, aby powrócili do stołu negocjacyjnego – zaapelowała Monika Roznerska.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem