Aktualności

ArcelorMittal Poland i Remondis sprzątają świat

28/06/2010

6 ton elektrośmieci i 100 kg zużytych baterii – oto rezultaty zbiórki niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przeprowadzonej przez ArcelorMittal Poland i Remondis w ramach Dni Sprzątania Świata 2010.

Zużyte lodówki, pralki, odkurzacze, żelazka, czajniki, komputery, telewizory, wiertarki… – wszystkie te sprzęty znalazły się w kontenerach, które z okazji Dni Sprzątania Świata zostały wystawione 16 czerwca przed bramami głównymi wszystkich zakładów ArcelorMittal Poland.

Zbiórka elektrośmieci, przeprowadzona wspólnie z firmą Remondis, pozwoliła pracownikom ArcelorMittal Poland i mieszkańcom Małopolski, Śląska i Zagłębia pozbyć się kilku ton niepotrzebnego sprzętu elektrycznego, który – zgodnie z obowiązującym prawem – nie może zostać po prostu wyrzucony wraz z innymi śmieciami, lecz powinien trafić do specjalnych punktów zbiórki, gdzie jest utylizowany w sposób przyjazny środowisku naturalnemu.

„W Polsce w dalszym ciągu tylko niewielka część elektrośmieci jest prawidłowo utylizowana. Z 240 mln sztuk baterii, które co roku zużywają Polacy, zaledwie kilka procent trafia do odzysku. Tymczasem w 100 kg zużytych baterii znajduje się ok. 1 kg substancji, które powodują silne skażenie środowiska, w tym rtęć, kadm, ołów, nikiel itp., a jedna bateria zanieczyszcza trwale 1 metr sześcienny ziemi” – mówi Jolanta Malicka, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.

Za oddane elektrośmieci uczestnicy akcji otrzymywali torby ekologiczne oraz „kawałek wiosny” – sadzonki żeniszka, begonii i smagliczki.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem