Aktualności

ArcelorMittal Poland inwestuje w edukację gimnazjalistów ze Świętochłowic

29/10/2015

W ubiegły piątek miało miejsce otwarcie nowoczesnej sali językowej w Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach, które połączone było z obchodami Dnia Patronki szkoły – Marii Dulcissimy Hoffman. Dzięki zaangażowaniu firmy ArcelorMittal Poland w realizację projektu, ponad 170 uczniów może za pośrednictwem najnowocześniejszych metod nauczania w bardziej efektywny sposób uczyć się języków obcych. Inicjatywa pozwoli również na rozszerzenie gamy zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój języka obcego oraz spotkania kółka europejskiego „Europiątka”.

- Multimedialna pracownia języków obcych, sponsorowana przez ArcelorMittal Poland, jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej formy nauczania. Jestem przekonana, że nowa pracownia zagwarantuje najwyższy komfort pracy zarówno nauczycielom, jak i naszym uczniom. Mamy nadzieję, że uczniowie będą mieli jeszcze większą motywację do nauki - mówiła Barbara Kokoszka, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach.

 Pracownia została wyposażona w wysokiej klasy komputer z pełnym oprogramowaniem, tablicę interaktywną, projektor oraz sprzęt audio z możliwością nagrywania. Dodatkowo zakupiono meble.  Koszt inwestycji wyniósł 25 tys. zł i został pokryty przez ArcelorMittal Poland.

 - Od początku naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu skupiamy się na inwestowanie w edukację. Jesteśmy przekonani, że stanowi ona klucz do budowy nowoczesnego społeczeństwa i do rozwoju lokalnej społeczności. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy zrealizować kolejny projekt w Świętochłowicach i głęboko wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się do podniesienia kompetencji zawodowych ich młodych mieszkańców – skomentowała Karolina Muza, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

 ArcelorMittal Poland aktywnie uczestniczy w życiu lokalnych społeczności i jest patronem licznych działań edukacyjnych. W ramach programu inwestycji w edukację firma wyposażyła już 56 multimedialnych pracowni językowych w szkołach  podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Zdzieszowicach. ArcelorMittal Poland przyczynił się również do powstania 53 pracowni tematycznych, ekonomicznych, mechatronicznych oraz tzw. „pracowni doświadczania świata” w szkołach integracyjnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem