Aktualności

ArcelorMittal Poland na planszach Monopoly

10/11/2015

7 listopada br. w centrum handlowym Bonarka odbyła się premiera gry biznesowej, z Krakowem w roli głównej. Zamek Królewski na Wawelu i krakowska huta ArcelorMital Poland są „najdroższymi” miejscami na nowej planszy.

Ta legendarna gra, bestseller w świecie gier planszowych, bije rekordy popularności już od 80 lat!  Z okazji osiemdziesiątych urodzin tej gry jej wydawcy zdecydowali, iż Kraków otrzyma własną edycję planszówki, jako drugie polskie miasto, po Gdańsku.

Do udziału w tworzeniu jubileuszowej wersji Monopoly zaproszono wszystkich mieszkańców podwawelskiego grodu, którzy zdecydowali o tym, co znajdzie się na kluczowych polach gry. Mieli wybierać spośród pięciu miejsc. I tak m.in. słuchacze Radia Kraków (też znalazło się na jednym z pól) postawili na Wawel, jako najdroższe pole. Natomiast w głosowaniu Gazety Wyborczej na planszę, która znaleźć się w grze powinna - wytypowano Nową Hutę, która zajęła na planszy pierwszą pozycję i grę rozpoczyna.
- Umieszczenie miasta w grze jest elementem promocji podkrakowskiego grodu w świecie. Choć to przede wszystkim gra, a obiekty i instytucje są tylko sygnowane -  mówił Rafał Perłowski, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Na planszach krakowskiego Monopoly znalazło się w sumie 30 obiektów. Obok zabytków – także te najnowsze: Tauron Arena Kraków i ICE Kraków. Są dzielnice i spółki miejskie, a także…dorożki krakowskie! Wśród krakowskich i nowohuckich akcentów znalazł się też  ArcelorMittal Poland.

Przechodząc przez planszę krakowskiej edycji Monopoly, zaczynamy od Nowej Huty i Podgórza, spacerujmy dalej przez Błonia, Planty, Sukiennice, a kończmy w punkcie będącym sercem miasta – na Wawelu.
Uroczystej premierze gry i prezentacji nowej planszy towarzyszyły całodniowe rozgrywki i ćwiczenia w prowadzeniu biznesu dla najmłodszych, mocno wspieranych przez rodziców.
Warto dodać, że na planszach gry wcześniej znalazły się takie światowe metropolie jak Sydney, czy Berlin.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem