Aktualności

ArcelorMittal Poland o dotychczasowych wynikach rozmów płacowych

24/03/2017

Dziś o godz. 13 w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli ArcelorMittal Poland i reprezentantów związków zawodowych uczestniczących w rozmowach płacowych, które trwało ponad 2,5 godziny.

Podsumowanie dotychczasowych uzgodnień:

- W drodze dotychczasowych negocjacji udało nam się uzgodnić już wiele punktów. Pracodawca wdrożył już kilka działań, w tym automatyczną waloryzację składników płacowych i refundację opieki medycznej dla wszystkich zainteresowanych pracowników – mówi Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland. – Koszt tych działań i nasza aktualna propozycja podwyżek (średnio 117 zł na pracownika) oznacza, że łączna propozycja wzrostu wynagrodzenia w roku 2017 (średnio na pracownika) to 196 zł.

Automatyczna waloryzacja składników płacowych wynikających z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy objęła: dodatek zmianowy, nagrodę jubileuszową i Kartę Hutnika, którą objętych jest ponad 95 proc. pracowników, a której średnia wartość to 21 proc. płacy zasadniczej.

ArcelorMittal Poland objął już także wszystkich zainteresowanych pracowników pakietem opieki medycznej, którego koszt jest refundowany przez pracodawcę. Do programu zapisało się ok. 8 tys. pracowników.

Dodatkowo strony uzgodniły zwiększenie minimalnej płacy zasadniczej w ArcelorMittal Poland, co w praktyce dla pracownika zatrudnionego w systemie zmianowym oznacza miesięczne wynagrodzenie brutto na poziomie o 70 proc. wyższym od wynagrodzenia minimalnego w Polsce.

Pozostające rozbieżności między stanowiskami stron to kwota wzrostu wynagrodzenia i wysokość nagrody rocznej. Propozycja pracodawcy to odpowiednio 117 zł i 1 300 zł.

Do uzgodnienia pozostały nam już tylko te dwa punkty - mówi Monika Roznerska. - Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się dojść do porozumienia.

Trwa przerwa w rozmowach. Przedstawiciele ArcelorMittal Poland umocowani do prowadzenia rozmów płacowych pozostają do dyspozycji strony społecznej.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem