Aktualności

ArcelorMittal Poland podpisał umowy z Kompanią Węglową S.A.

18/03/2010

17 marca ArcelorMittal Poland podpisał z Kompanią Węglową 5-letnią umowę sprzedaży węgla, a także umowę na dostawę obudów górniczych.

Dostawy węgla koksowego w ciągu najbliższych 5 lat będą realizowane przez Kompanię Węglową na potrzeby dwóch koksowni należących do ArcelorMittal Poland: ZK Zdzieszowice oraz koksowni przy krakowskim oddziale Spółki. Szczegółowe uzgodnienia określające ostateczną wielkość dostaw, parametry węgla dostarczanego w każdym roku obowiązywania umowy oraz jego ceny będą dokonywane w umowach rocznych.

Zgodnie z kolejną podpisaną umową ArcelorMittal Poland w bieżącym roku dostarczy na potrzeby Kompanii Węglowej obudowy górnicze. Wielkość dostaw to ponad 45 tysięcy ton. Obudowy górnicze zapewniają stabilność i trwałość wyrobisk, zapewniając tym samym bezpieczeństwo pracujących w kopalniach górników.

 - Podpisanie tych umów to dowód na dobrą współpracę pomiędzy górnictwem i hutnictwem, co więcej – współpracę w dwóch kierunkach – powiedział prezes Sanjay Samaddar. – Z jednej strony możemy długoterminowo zabezpieczyć dla koksowni Spółki dostawy podstawowego surowca, jakim jest węgiel koksowy, a z drugiej dostarczyć naszemu partnerowi wysokiej jakości produkty hut ArcelorMittal Poland.

- Cieszę się, że tradycje współpracy między kopalniami KW SA i koksowniami w Zdzieszowicach i Krakowie są kontynuowane i rozwijane w dobrych relacjach spółki ArcelorMittal  i Kompanii Węglowej – skomentował Mirosław Kugiel, prezes Zarządu Kompanii. – O znaczeniu kontaktów handlowych z firmą ArcelorMittal świadczy udział jej zakładów w sprzedaży węgla koksowego z Kompanii, znacznie przekraczający 50 procent – dodał.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem