Aktualności

ArcelorMittal Poland podsumował Marszobieg Charytatywny

27/10/2016

W połowie października pracownicy ArcelorMittal Poland obchodzili Tydzień Zdrowia. Ta cykliczna, coroczna impreza obejmuje sportową aktywność i edukację prozdrowotną, ale ma też na celu wsparcie tych, którym to zdrowie jest najbardziej potrzebne.

Najważniejszą imprezą Tygodnia Zdrowia już po raz czwarty był Marszobieg Charytatywny ArcelorMittal Poland, organizowany przez Fundację Nasze Dzieci przy wsparciu Biura BHP. Wzięło w nim udział 1372 uczestników. 11 października w Zdzieszowicach, 12 – w Krakowie, a 13 – w Dąbrowie Górniczej uczestnicy marszobiegu pokonali łącznie 9077 kilometrów. Tak jak w poprzednich latach, za każdy przebyty kilometr firma wpłaca 5 zł na rzecz dzieci pracowników, potrzebujących pomocy w leczeniu i rehabilitacji. W tym roku zgłoszono ich 16.

- Mam nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczny rekord i zbierzemy jak najwięcej pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci naszych pracowników – zachęcał zawodników dyrektor generalny ArcelorMittal Poland, Geert Verbeeck, który po wydaniu komendy „Do biegu, do marszu, gotowi, start!” w każdej z lokalizacji sam zaliczył po kilka okrążeń.

Poza bramami huty, ale również w ramach Tygodnia Zdrowia, z udziałem 130 zawodników w Dąbrowie Górniczej, na trasie 6 km, odbył się VI Ogólnopolski Bieg Hutników. Pracownicy dwóch walcowni rozegrali mecz piłki nożnej, a 12 zawodników wzięło udział w turnieju tenisa ziemnego. Pracownicy skorzystali też z możliwości przebadania się w kardiobusie, osteobusie, a także wykonania badań z pakietu medycznego dla osób powyżej 40. roku życia. 18 osób oddało potrzebującym krew. Odbyły się też warsztaty zdrowego odżywiania. Grupa najbardziej zdeterminowanych 30 pracowników podjęła wielkie wyzwanie, startując w kolejnej, trzeciej już edycji akcji „Schudnij z nami”. Dla nich Tydzień Zdrowia potrwa co najmniej do wiosny.

zobacz film:

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem