Aktualności

ArcelorMittal Poland pomógł zapełnić sanie św. Mikołaja

11/12/2017

Na ten dzień dzieciaki czekają przez cały rok. Spotkanie ze św. Mikołajem jest dla nich wyjątkowym przeżyciem. I nie chodzi tu tylko o prezenty – to ma drugorzędne znaczenie. To naprawdę magiczny czas, gdy dzieli się dobrem i daje się wraz z paczką - uśmiech i życzliwość. Jak co roku ArcelorMittal Poland wspiera akcje mikołajkowe skierowane do mieszkańców miast, w których znajdują się nasze oddziały. Także w tym roku dzięki naszemu wsparciu na twarzach dzieci, ale także seniorów mógł pojawić się uśmiech.

Dwie imprezy mikołajkowe wsparliśmy w Krakowie. Jedna zorganizowana przez Radę i Zarząd Dzielnicy XVI Bieńczyce odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka na os. Kalinowym. Dzieci ze szkół na terenie Bieńczyc otrzymały ponad 100 paczek wypełnionych słodkościami, a najmłodsi także pluszowe misie. Prezenty trafiły do wybranych dzieci z bieńczyckich szkół (po sześć z każdej placówki). O cudowną atmosferę zadbali wychowankowie MDK im. Korczaka, którzy przygotowali piękne występy artystyczne podczas spotkania ze św. Mikołajem. Sala wypełniona była po brzegi podczas obu spotkań (na pierwszym Mikołaj wręczył prezenty najmłodszym mieszkańcom dzielnicy, na drugim starszym dzieciom).

ArcelorMittal Poland wspiera już od kilku lat także inną krakowską mikołajową inicjatywę – Łuczanowicki Zlot Mikołajów. W Łuczanowicach św. Mikołaj odwiedził nie tylko najmłodszych, ale i seniorów. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic zawitali do domów osób starszych, samotnych, a także chorych i niepełnosprawnych dzieci w okolicy. Przynieśli ze sobą ponad 100 świątecznych paczek z artykułami pierwszej potrzeby i upominkami. Ale to nie koniec ich mikołajowej pomocy – w  sobotę rozdali z kolei paczki dla dzieciaków z osiedla w Klubie Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, gdzie odbyła się impreza dla najmłodszych.

Św. Mikołaj zaopatrzony m.in. przez ArcelorMittal Poland nie zapomniał zawitać także do Zdzieszowic. Tam wolontariusze z naszej koksowni z przedstawicielami Związku Zawodowego „Kadra” ze Zdzieszowic i Stowarzyszeniem Pszczółka Maja odwiedzili dzieciaki w Domu Dziecka w Strzegowie. Przyjechali do nich busem wypełnionym po brzegi prezentami. Wśród nich były zabawki zebrane podczas akcji wolontariuszy „Podziel się zabawką”, pościel i kosmetyki zakupione ze składek członków Związku Zawodowego „Kadra”, a nawet telewizor!

Pracownicy koksowni ArcelorMittal Poland w Zdzieszowicach ufundowali dodatkowo dla wszystkich wychowanków tego domu 25 paczek ze słodyczami. W zamian goście otrzymali piękne podziękowania – zostali poczęstowani pysznymi piernikami, ale i tak największym prezentem dla nich były uśmiechnięte twarze dzieci! 

Również w Zdzieszowicach odbyło się wyjątkowe – bo ekologiczne – spotkanie mikołajkowe. Eco Mikołaj pojawił się na Starym Osiedlu w Zdzieszowicach na nowej ścieżce edukacyjnej dla najmłodszych „od odpadu do rozkładu”. 60 dzieci wzięło udział w warsztatach ekologicznych, które poprowadzili przedstawiciele Związku Międzygminnego Czysty Region i wolontariusz ArcelorMittal Poland Marek Skóra. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez ArcelorMittal Poland oraz Urząd Miasta i Gminy Zdzieszowice. O słodki poczęstunek zadbało stowarzyszenie Osiedlok.

Mikołajową atmosferę czuć było także w Świętochłowicach, Bytomiu i Chorzowie. Tam swoje przedstawienie „W oczekiwaniu na św. Mikołaj” zaprezentowali wolontariusze ze Świętochłowic, wśród których byli też pracownicy ArcelorMittal Poland. Najpierw sprawili radość dzieciakom z przedszkola integracyjnego w Bytomiu, a potem mikołajowe przedstawienie zaprezentowali na placu w centrum Świętochłowic i w Chorzowie. W tym roku św. Mikołaj o nikim nie zapomniał.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem