Aktualności

„ArcelorMittal Poland S.A. wybrał tegorocznych Stypendystów.”

20/06/2011

24 maja zakończyła się rekrutacja do tegorocznego Programu Stypendialnego. Jest on integralną częścią Programu Edukacyjnego „ZainSTALuj się”, który ArcelorMittal Poland już trzeci rok akademicki prowadzi na Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechnice Śląskiej, przy wsparciu organizacyjnym Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Business For Society.

Program Stypendialny jest podsumowaniem całorocznej aktywności studentów zrzeszonych                w Klubach ArcelorMittal, które od trzech lat działają na obu uczelniach patronackich. W ramach Klubów realizowane są między innymi spotkania z praktykami przemysłu hutniczego, prowadzone są całoroczne, bezpłatne kursy branżowego języka angielskiego, czy też warsztaty z kompetencji interpersonalnych. Na przestrzeni całego roku akademickiego Członkowie Klubu mają również okazję do wykazania się dodatkową aktywnością, redagując materiały edukacyjne na stronę internetową: www.zainstalujsie.pl, czy współprowadząc spotkania z uczniami szkół gimnazjalnych i średnich, zachęcając młodzież do dalszej edukacji technicznej.

To właśnie dodatkowa aktywność studentów AGH i Politechniki Śląskiej, dobre wyniki w indeksach oraz kreatywność stanowią co roku główne kryteria oceny Klubowiczów w procesie rekrutacji do Programu Stypendialnego. Komisja Stypendialna wybiera laureatów Programu biorąc pod uwagę zarówno dotychczasowe osiągnięcia edukacyjne, aktywność społeczną,  pomysły na podniesienie swojej konkurencyjności na rynku pracy, czy wreszcie plany zawodowe.

Choć stypendia kojarzą się zwykle z określoną nagrodą pieniężną, Organizatorzy „ZainSTALuj się” stawiają na inną formę wyróżnienia studentów, finansując dwutygodniowy, wakacyjny kurs  angielskiego w Londynie, w jednej z najlepszych szkół językowych.

W tym roku londyńska przygoda czeka na łącznie 4 studentów AGH i Politechniki Śląskiej, którzy dołączyli do dotychczasowego grona 25 Laureatów stypendium Programu Edukacyjnego „ZainSTALuj się”.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem