Aktualności

ArcelorMittal Poland w oczach studentów – Universum 2013

04/07/2013

Studenci zaliczają ArcelorMittal Poland do grona idealnych pracodawców. Badanie Universum Student Survey, przeprowadzane od kilku lat przez firmę doradczą Universum w środowisku akademickim, pokazuje, jak studenci postrzegają atrakcyjność firm jako potencjalnych pracodawców.


W tym roku swoje opinie wyraziło ponad 25 500 studentów, oceniając firmy w trzech kategoriach: Biznes, Inżynieria i IT.ArcelorMittal Poland zajął 14 miejsce w kategorii Inżynieria. Sukces ten cieszy tym bardziej, że jest to skok aż o17 pozycji w stosunku do rankingu z roku ubiegłego. Przewodzi - Skanska Grupa Budimex, a kolejne wskazania studentów to KGHM Polska Miedź oraz PGE (Polska Grupa Energetyczna). Natomiast za ArcelorMittal Poland uplasowały się m.in. Samsung Electronics Polska, Volvo Group i Nestlé.

A tak kształtowała się nasza pozycja w rankingu na uczelniach, z którymi współpracujemy w ramach programu edukacyjnego "ZainSTALuj się":

Akademia Górniczo-Hutnicza:
1 miejsce w 2013 roku;
1 miejsce w 2012 roku 

Politechnika Śląska:
1 miejsce w 2013 roku;
2 miejsce w 2012 roku

Politechnika Krakowska:
2 miejsce w 2013 roku;
27 miejsce w 2012 roku

Politechnika Wrocławska:
30 miejsce w 2013 roku;
39 miejsce w 2012 roku.


Bardzo ważnym aspektem i jednym z głównych celów w przyszłej karierze jest to, by zatrudnienie było pewne i stabilne. Firmy, które w oczach studentów są w stanie to zagwarantować lub są z tym kojarzone, plasują się wysoko w rankingach.


- Na ogólny odbiór naszej firmy jako pracodawcy zapewne wpływa fakt iż jesteśmy częścią światowego koncernu, co daje najlepszym możliwość pracy nie tylko w Polsce. Od kilku lat nasza firma stawia na aktywną współpracę z młodzieżą. akademicką, szczególnie uczelni technicznych: AGH i Politechniki Śląskiej. Poprzez  kluby ZainSTALuj się chcemy zainteresować młodzież pracą w ArcelorMittal Poland, a szeroka oferta praktyk studenckich i staży w naszych oddziałach, daje młodym ludziom możliwość sprawdzenia się już na starcie w życie zawodowe i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy jesteśmy tym właściwym pracodawcą – podkreśla Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem