Aktualności

ArcelorMittal Poland wprowadza aplikację do obsługi urlopów

04/11/2019

Firma ArcelorMittal Poland, największy producent stali w Polsce, wprowadza dla swoich pracowników aplikację do indywidualnej rejestracji nieobecności, która pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i znacznie ogranicza zużycie papieru. Jest to jedno z największych tego typu rozwiązań w Polsce i obejmuje ok. 10 000 pracowników.

Aplikacja o nazwie „HRapka”, umożliwia pracownikom stalowego koncernu wysłanie cyfrowego wniosku urlopowego lub o nadgodziny w dowolnym momencie, z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Użytkownicy mają bowiem dostęp do aplikacji nie tylko na komputerach i w e-kioskach (stanowiskach komputerowych) zlokalizowanych na terenie zakładów firmy, ale mogą także korzystać z wersji mobilnej, kompatybilnej z Androidem i iOS.

Aplikacja łączy technologię umożliwiającą samoobsługę pracowniczą i dostęp do danych kadrowych online z systemem naliczania wynagrodzeń, przy okazji zamieniając papierowe dokumenty na elektroniczny proces zatwierdzania wniosków. Dzięki temu pracownicy dosłownie kilkoma kliknięciami mogą m.in. sprawdzić liczbę przysługujących dni urlopu i dostępnych posiłków w danym miesiącu, zaktualizować swoje dane osobowe, wysłać wniosek o home office czy zobaczyć dostępność pozostałych członków zespołu.

Oprócz łatwej dostępności do danych i oszczędności czasu, który pracownicy poświęcali na drukowanie, wypełnianie i dostarczanie wniosków do kadr, aplikacja pomoże znacznie ograniczyć zużycie papieru.

- Wysłanie wniosku urlopowego nie musi być bardziej skomplikowane niż np. opłata rachunków czy kupno biletów przez Internet, a przecież wielu z nas od dawna robi takie operacje w sieci. Podążając za tym trendem, zmieniamy obsługę dokumentów dotyczących czasu pracy. Projekt obejmuje 10 000 osób, więc skala redukcji formalności poprzez wdrożenie intuicyjnej aplikacji jest bardzo duża – wystarczy powiedzieć, że pozwoli nam to zaoszczędzić rocznie blisko tonę papieru, do którego produkcji potrzeba byłoby kilkunastu dorosłych drzew – wyjaśnia Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem