Aktualności

ArcelorMittal Poland wsparł budowę drogi do nowoczesnego kompleksu sportowego w Leśnicy

10/10/2016

9 października br. odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego kompleksu sportowego w Leśnicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych na czele z burmistrzem Leśnicy Łukaszem Jastrzembskim oraz Józef Bukowiński, dyrektor pracy w zdzieszowickim oddziale ArcelorMittal Poland. Dzięki wsparciu firmy uczniowie szkoły podstawowej, przy której powstał kompleks sportowy oraz pozostali mieszkańcy miasta zyskali dostęp do bardzo dobrze wyposażonego obiektu użytku publicznego. 

- Oddanie do użytku nowego kompleksu sportowego w Leśnicy jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej gminy. Dzięki tej inwestycji dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej, a także wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z bogatej infrastruktury sportowej. Pragnę podziękować ArcelorMittal Poland za wkład w budowę drogi dojazdowej do kompleksu sportowego, a także wszystkie inne inicjatywy wspierające naszą gminę na przestrzeni lat – powiedział Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy.           

Kompleks sportowy wyglądem przypomina tzw. Orliki. W jego skład wchodzi boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy o długości 56 metrów, bieżnia z nawierzchnią poliuretanową oraz dodatkowe boiska wielofunkcyjne o powierzchni poliuretanowej do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Boiska są otwarte również po zmroku, gdyż zostały wyposażone w oświetlenie. W ciągu dnia obiekt będzie służył uczniom podstawówki, a popołudniami będą mogli z niego korzystać także inni mieszkańcy. Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 1,7 mln zł. ArcelorMittal Poland wsparł budowę drogi dojazdowej do kompleksu sportowego kwotą 50 tys. zł pochodzącą z budżetu odpowiedzialności biznesu.

- Współpraca ze społecznościami miast, na terenie których działają nasze zakłady, leży u podstaw naszej działalności. Tak też jest w przypadku gminy Leśnica, z którą sąsiaduje nasza zdzieszowicka koksownia. Cieszymy się, że dzieci ze szkoły podstawowej i mieszkańcy gminy zyskali tak wspaniały ośrodek sportowy i że możemy być częścią tego projektu - powiedziała Karolina Muza, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland od wielu lat realizuje inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych. Od roku 2004 przeznaczył na ten cel ponad 15 mln złotych. Celem firmy w tym zakresie jest trwałe wpisanie się w rozwój i dobrobyt społeczności regionów i miast, w których funkcjonuje - w szczególności mieszkańców Zdzieszowic, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Sosnowca, Świętochłowic i Chorzowa.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem