Aktualności

ArcelorMittal Poland wspiera rehabilitację osób niepełnosprawnych w Zdzieszowicach

07/11/2014

6 listopada odbyła się uroczystość otwarcia sali rehabilitacyjnej do terapii integracji sensorycznej należącej do Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Zdzieszowicach. Zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych był możliwy dzięki funduszom przekazanym przez ArcelorMittal Poland. Wśród gości była m.in. burmistrz Zdzieszowic - Sybila Zimerman.

- Nasze Stowarzyszenie obejmuje opieką osoby niepełnosprawne z terenu Zdzieszowic i okolicznych miejscowości. Zaangażowanie ArcelorMittal Poland jest dla nas i korzystających ze sprzętu osób bezcenne, ponieważ umożliwia realizację terapii sensorycznej na terenie naszego miasta –powiedziała Grażyna Szymkowiak, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Zdzieszowicach, która następnie opowiedziała gościom o tym, co udało się zakupić. Rehabilitanci natomiast wyjaśnili jakie zastosowanie ma zakupiony sprzęt.

- Zdrowie jest jednym z głównych filarów działalności społecznej ArcelorMittal Poland. Mamy świadomość, że potrzeby placówek medycznych czy instytucji wspierających powrót ludzi do zdrowia są zazwyczaj większe niż ich możliwości finansowe. Cieszy nas zatem, że mogliśmy wesprzeć Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Zdzieszowicach. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt do rehabilitacji będzie dobrze i długo służył osobom niepełnosprawnym – mówi Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Zdzieszowicach pomaga dzieciom i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, zespołem Downa, autyzmem, zanikami mięśni, niedowładami kończyn, opóźnieniami psychomotorycznymi, przepukliną oponowo-rdzeniową, chorobami uwarunkowanymi genetycznie. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie kompleksowej rehabilitacji i adaptacji społecznej. Realizacja tych założeń jest możliwa dzięki zaangażowaniu firm w doposażenie i odnawianie sal, zakup sprzętu czy przekazywanie darowizn umożliwiających długotrwałą rehabilitację najbardziej potrzebujących osób.

ArcelorMittal Poland od wielu lat realizuje inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych. Celem firmy w tym zakresie jest trwałe wpisanie się w rozwój i dobrobyt społeczności regionów i miast, w których funkcjonuje - w szczególności mieszkańców Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Sosnowca, Świętochłowic i Zdzieszowic.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem