Aktualności

ArcelorMittal Poland wspiera strażaków i inwestuje w bezpieczeństwo w gminie Zdzieszowice

14/11/2016

ArcelorMittal Poland przekazał Urzędowi Miejskiemu w Zdzieszowicach 145 tys. zł na zakup i montaż bram garażowych dla pięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Zdzieszowice. Rozpisano już przetarg na wykonanie bram. Miejscowości, których dotyczy ten projekt, to: Januszkowice, Jasiona, Krępna, Rozwadza i Żyrowa.

Dzięki corocznej dotacji celowej od ArcelorMittal Poland samorząd Zdzieszowic może inwestować w infrastrukturę użytku publicznego. Środki przekazane przez firmę pomogły w poprzednich latach w remontach szkół, rozbudowie obiektów sportowych oraz zakupach sprzętu komputerowego dla szkół.

- Bardzo się cieszę, że ArcelorMittal również w tym roku udzielił nam wsparcia finansowego. Tegoroczne środki zostały przeznaczone na wymianę bram garażowych we wszystkich remizach na terenie gminy Zdzieszowice. Nowe, w pełni sprawne bramy garażowe to gwarancja szybszego wyjazdu do zdarzeń, a wiadomo, że w sytuacjach kryzysowych rolę grają czasami sekundy – powiedziała  Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic.

Władze spółki zwracają się każdorazowo do burmistrza Zdzieszowic z prośbą o określenie propozycji przedsięwzięć, po czym samodzielnie wybierają jedną z nich do realizacji w danym roku. W tym roku wybór padł na inwestycję w remizy ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy.  

- Strażacy biorą udział nie tylko w gaszeniu pożarów, ale również pomagają podczas powodzi, podtopień i wichur. OSP Jasiona jest dodatkowo zarejestrowana w Krajowym Systemie Ratownictwa, w związku z czym ratuje również poszkodowanych podczas wypadków na autostradzie A4 – wyjaśnia Karolina Muza, szef Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem