Aktualności

ArcelorMittal Poland wspiera świętochłowickich uczniów w nauce języków

14/10/2014

Przedstawiciele ArcelorMittal Poland wzięli udział w obchodach Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach, którego jednym z najważniejszych punktów było oficjalne i uroczyste otwarcie multimedialnej pracowni językowej. Jest to już 8. pracownia multimedialna i 19. w ogóle (łącznie z innymi pracowniami), która powstała w Świętochłowicach za sprawą współpracy z ArcelorMittal Poland.

Wsparcie w wysokości 30 tysięcy złotych jakie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 8 pozwoliło na wyposażenie od podstaw multimedialnej pracowni językowej, w tym na zakup tablicy interaktywnej, projektora multimedialnego, jednostki centralnej, komputerów, zestawów głośnikowych oraz mebli. Z pracowni korzystają wszyscy uczniowie szkoły od klasy I do VI - w sumie 448 uczniów. Dodatkowo pracownia może być wykorzystywana również przez nauczycieli innych przedmiotów, a także może służyć jako miejsce konferencji szkoleniowych dla pracowników szkoły.

Wsparcie w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa jest dla nas naturalnym kierunkiem realizacji idei społecznej odpowiedzialności biznesu, w ramach której działamy na rzecz lokalnych społeczności, współpracując blisko z samorządem. To już kolejny tego typu projekt i na nim z pewnością nie kończymy, gdyż widzimy efekty naszych działań. Uczniowie efektywniej uczą się języków, mają kontakt z nowoczesnymi sposobami nauki, a w przyszłości lepiej radzą sobie na rynku pracy – komentuje Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Łącznie w szkołach podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Chorzowie i Zdzieszowicach ArcelorMittal Poland wyposażył 52 multimedialne pracownie językowe. Firma przyczyniła się również do powstania łącznie 43 pracowni tematycznych, ekonomicznych, mechatronicznych i oraz tzw. „pracowni doświadczania świata” w szkołach integracyjnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem