Aktualności

ArcelorMittal Poland współfinansuje budowę ścieżki rowerowej w powiecie krapkowickim

01/09/2014

ArcelorMittal Poland przekazał 200 tysięcy zł na budowę ścieżki rowerowej łączącej gminy Zdzieszowice i Leśnica w powiecie krapkowickim. Uroczyste otwarcie szlaku dla rowerzystów odbyło się dziś rano.

Ścieżka rowerowa ma łączną długość 1 778 m, a całkowity koszt tej inwestycji, łącznie
z dokumentacją projektową, wyniósł 988 970 zł. Darowizna ArcelorMittal Poland pokryła więc aż 1/5 budżetu przedsięwzięcia, wymiernie przyczyniając się do szybkiego oddania do użytku tego długo oczekiwanego przez mieszkańców szlaku. Pozostałymi kosztami realizacyjnymi (po ok. 380 tys. zł) podzieliły się powiat krapkowicki i gmina Leśnica.

Budowa ścieżki rowerowej znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, wśród których rower jest bardzo popularnym środkiem transportu.

- Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć finansowo tak pożyteczną inicjatywę samorządową. Tym bardziej, że część osób, które z niej będą korzystać to pracownicy naszej koksowni – mówi Karolina Muza, szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. – Planujemy już wsparcie kolejnych przedsięwzięć, starając się odpowiadać na rozmaite potrzeby mieszkańców oraz władz samorządowych. Zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnych jest jednym z priorytetów ArcelorMittal Poland – dodaje Karolina Muza.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem